Remont to bardzo specyficzny czas, który wymaga naszego zaangażowania. Wpływ na taki stan rzeczy ma szereg czynników. Po pierwsze należy wybrać odpowiednie materiały, po drugie zatrudnić ekipę budowlaną, a wreszcie pozbyć się mających powstać odpadów. Jednym z nich jest oczywiście gruz. W realiach naszego kraju do wywozu nieczystości o kodzie 17 01 01 służą kontenery lub worki typu big bag.

Nie wszystko jednak można w nich upłynnić. Firmy świadczące usługi komunalne mają swoje zasady. Brak ich przestrzegana może skutkować dopłatami lub koniecznością przesortowania śmieci. Aby uniknąć tego typu sytuacji warto wiedzieć, co można wrzucać do kontenerów na gruz. Do najpopularniejszych przedstawicieli odpadów „kamiennych” zaliczyć możemy:

Podpowiadamy, co można wyrzucać do kontenerów na gruz

  • Płytki – remont łazienki, kuchni a czasami i pokoju wiąże się z koniecznością wymiany starej ceramiki. Takie odpady jak kafelki można wrzucić do dzierżawionego pojemnika bez obawy o ich dalszy los. Płytki ceramiczne są bowiem jeden z najbardziej typowych przedstawicieli pozostałości, które powstają w czasie prac inwestycyjnych.
  • Gruz betonowy i ceglany – w wielu przypadkach remont lub budowa obejmuje prace związane z wyburzeniami. Likwidacja ścianki działowej czy muru to czynności przy których powstają spore ilości gruzu. Mogą one być składowane w kontenerach na gruz. Należy przy tym pamiętać, aby rozebrane cegły lub bloczki odpowiednio ułożyć w pojemniku. Źle rozlokowane mogą wysypać się podczas załadunku lub nieoptymalnie zagospodarować komorę zbiornika.
  • Ziemię i kamienie – nie bez kozery na gruz użyliśmy określenia odpady kamienne. Często właśnie tego typu odpady przewozi się w specjalnie przygotowanych zbiornikach lub workach. Ziemia i kamienie są nieodzownymi towarzyszami prac w ogrodzie lub na działce ROD. Należy pamiętać, aby nie mieszać ich z frakcją lekką (odpady z folii, makulatury, plastiku) i gałęziami.
  • Odpady ceramiczne – potłuczonemu sedesowi, zlewowi czy innym odpadom z ceramiki bliżej jest do gruzu niż do innych śmieci. Nie wszędzie jednak można je składować wspólnie. Jeśli więc mamy choć cień wątpliwości to lepiej dopytać o możliwość wyrzucenia starej umywalki do kontenera, który stoi przed naszą posesją.
Podpowiadamy, co można wyrzucać do kontenerów na gruz

Podpowiadamy, co można wyrzucać do kontenerów na gruz

 

Zobacz też:

Platforma odpadowa – zaproszenie do współpracy
Zlecenia na wywóz gruzu
Jakie to odpady komunalne ?
Rodzaje pojemników na odpady
Wyzwania współczesnej gospodarki odpadami
Jak zamówić kabinę WC i nie przepłacić ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Osieck

4 godz temu