Co oznacza kod 15 01 06?

Każdy rodzaj odpadów produkowanych zarówno w instytucjach, jak i w gospodarstwach domowych ma aktualnie swój indywidualny kod. Dzięki niemu określony zostaje zarówno rodzaj segregowanych odpadów, jak również sposób ich utylizacji. Odpady oznaczone kodem 15 01 06 określa się mianem odpadów opakowaniowych.

Rozszerzając ich nazewnictwo należy mieć na uwadze opakowania składające się wyłącznie z opakowań wyprodukowanych z jednego materiału. Co należy zaliczyć do tego typu odpadów i komu zlecić ich wywóz?

Wszystko co musisz wiedzieć o odpadach opakowaniowych – sprawdź koniecznie!

Odpady opakowaniowe to odpady skatalogowane pod kodem 15 01 06, należące do grupy odpadów produkowanych z jednego, konkretnego materiału. Do tego typu opakowań zaliczyć możemy zarówno pudełka z tektury, jak również inne opakowania wykonane z papieru o jednolitej frakcji. Takie odpady opakowaniowe będą miały szerszy zakres kwalifikacji, który będzie sugerował wybór produktów będących opakowaniami zbiorczymi. Najczęściej ten typ odpadów jest wytwarzany w sklepach, magazynach towarowych, ale również różnorodnych miejscach związanych z przeładunkiem i rozładunkiem. To właśnie ze względu na charakter wykonywanych prac odgrywają w nich bardzo ważną rolę. Odbiór takich odpadów odbywa się zawsze po ich uprzednim sprasowaniu, dzięki temu ich objętość znacząco się zmniejsza ułatwiając składowanie w specjalnych kontenerach.

Nie mniej odpady opakowaniowe można również odnaleźć w naszym codziennym życiu, czyli w każdym gospodarstwie domowym. Kod 15 01 06 oznacza, że są to odpady takie jak opakowania po żywności, po kosmetykach, napojach, jak również wiele innych materiałów podlegających konieczności konkretnej klasyfikacji. Warto wiedzieć, że eMarket Smieci.eu świadczy usługi odbioru tego typu odpadów.

Odpady, które zaliczają się do kategorii 15 01 06. Sprawdź, by odpowiednio je sklasyfikować!

Jeśli chcesz wiedzieć, jakimi odpadami opakowaniowymi zarządzać pod kodem 15 01 06 to koniecznie weź pod uwagę następujące rodzaje śmieci:

  • opakowania od pożywienia i po napojach, czyli puszki, kartoniki, butelki,
  • opakowania po kosmetykach np. butelki, opakowania po mydle,
  • worki foliowe i plastikowe,
  • wszelkiego rodzaju reklamówki,
  • opakowania przemysłowe, jak palety, skrzynie, beczki.

Warto wiedzieć, że odpowiednie przetworzenie i utylizacja tego typu odpadów jest niezwykle istotna ze względu na ich skomplikowaną strukturę oraz dużą ilość produkowaną przez gospodarstwa domowe i firmy.

Dbając o środowisko, ale również o porządek na własnej posesji pamiętaj o zleceniu segregacji śmieci odpowiedniej firmie zewnętrznej. Zlecając taką usługę specjalistom będziesz mieć pewność, że wyprodukowane przez Ciebie śmieci trafią do odpowiednich miejsc utylizacji. Miej pewność, że współdziałasz w ochronie środowiska i miej świadomość, jak jest to ważne.

Odpady opakowaniowe to jedna z wielu kategorii odpadów, których wywóz powinien być przeprowadzony w odpowiedni sposób.

 

Kod odpadu 15 01 06

Kod odpadu 15 01 06

 

Zobacz też:

Wywóz śmieci Szczecin
Kontener na złom
Opróżnianie szamba
Odpady zmieszane co wrzucać?
Wywóz śmieci Jaworzno

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Toruń

3 godz temu