Co oznacza kod 15 02 02?

Wiele przedsiębiorstw, jak również instytucji wojskowych zmaga się z odpowiednią klasyfikacją wytwarzanych przez siebie odpadów. W praktyce oznacza to mniej więcej tyle, że komuś tę usługę trzeba zlecić i za nią zapłacić, by odpady o szczególnie niebezpiecznym charakterze nie trafiały do byle jakich miejsc. Kod odpadu 15 02 02 oznacza odpady typu sorbenty, materiały filtracyjne, jak również zanieczyszczone ubrania ochronne. W jaki sposób je utylizować i komu zlecić tę usługę?

Co oznacza kod 15 02 02? Dlaczego odpady tego typu powinny podlegać szczególnemu traktowaniu?

Każdy z odrębnie sklasyfikowanych odpadów przemysłowych, a szczególnie te o niebezpiecznym charakterze ma swój indywidualnie nadany kod. Oznacza to, że wiele instytucji musi zmagać się na co dzień z segregacją i wywozem odpadów sklasyfikowanych pod różnymi nazwami i wymagające indywidualnego działania dotyczącego wywozu.

Okazuje się, że nie tylko składowanie takich nieczystości, ale przede wszystkim ich wywóz nastręcza wielu kłopotów. Co oznacza kod 15 02 02? Są to odpady należące do kategorii sorbentów, materiałów filtracyjnych (w tym filtry olejowe nieujęte w innych grupach), tkanin do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne zanieczyszczone substancjami niebezpiecznymi (np. PCB).

Odpady tego typu produkuje się w różnego rodzaju przedsiębiorstwach, jak również fabrykach związanych z wytwórczością maszyn, części do nich, czy konstrukcją. Z problemem gromadzących się zanieczyszczeń tego typu borykać się będzie jednak także wojsko, lotnictwo i wiele innych placówek, gdzie odpady o kodzie 15 02 02 stają się częścią codziennie wykonywanych czynności.

Czy można zlecić wywóz takich odpadów firmie zewnętrznej? Zdecydowanie tak, a nawet trzeba, by dopełnić wszystkich zasad narzuconych w prawie o wywozie i utylizacji niebezpiecznych odpadów. Co należy wziąć pod uwagę podczas zlecenia takiej usługi?

Odpady o kodzie 15 02 02, komu zlecić ich wywóz i o czym należy pamiętać?

Odpady o kodzie 15 02 02 mogą mieć charakter szczególnie niebezpieczny, biorąc pod uwagę ich specyficzne zanieczyszczenie substancjami z grupy PCB. Dlatego każdy wytwórca tego typu śmieci powinien mieć świadomość dlaczego ich wywóz należy zlecić firmie zewnętrznej.

eMarket Smieci.eu świadczy usługi odbioru danego rodzaju odpadu zapewniając kompleksową usługę odbioru, pakowania i utylizacji, dokładając wszelkich starań, by całość pełnionej usługi, była wykonana kompleksowo. Jeśli zatem zastanawiasz się komu zlecić wywóz odpadów oznaczonych kodem 15 02 02 to przeczytaj więcej o tej usłudze na stronie naszej firmy.

Pamiętaj, że zgodnie z ustawą o nieczystościach to wytwórca odpadu jest odpowiedzialny za prawidłowe składowanie, wywóz i utylizację różnego rodzaju śmieci. Wybierając fachową firmę masz pewność, że Twoje śmieci trafiają w odpowiednie miejsce, a Ty otrzymujesz deklarację zgodnie z którą nie otrzymasz kary za niedostosowanie się do przepisów prawa.

Pamiętaj, żeby podpisać umowę z rzetelnym i kompleksowym usługodawcą.

 

Kod odpadu 15 02 02

Kod odpadu 15 02 02

 

Zobacz też:

Śmieci Częstochowa
Odpady zmieszane co to?
Śmieci Sochaczew
Ceny wywozu szamba
Wywóz gruzu Gdańsk

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Sanok

2 godz temu