Co oznacza kod 19 12 04?

Wywóz poszczególnych kategorii odpadów powinien być nawigowany przez profesjonalne firmy, zajmujące się transportem i utylizacją tego typu śmieci. Kod odpadów 19 12 04 to jedna z tych kategorii odpadów.

Jakie odpady klasyfikowane są pod kodem odpadu 19 12 04?

Odpady, które są zaliczane do grupy odpadów oznaczonej kodem 19 12 04, to inaczej odpady wykonane z tworzyw sztucznych i gumy, które są pozyskane w procesie mechanicznej obróbki odpadów. Do takiej mechanicznej obróbki zalicza się między innymi obróbkę ręczną, ale także granulowanie i zgniatanie. Nie są to odpady klasyfikowane jako niebezpieczne, ale z racji faktu, że mają bardzo długi czas rozkładu, powinny być w odpowiedni sposób zagospodarkowane.

Komu zlecać gospodarkę odpadami komunalnymi i oznaczonymi kodem 19 12 04?

Korzystanie z usług firm specjalistycznych zajmujących się odbiorem, transportem oraz utylizacją każdego rodzaju odpadów jest kluczowym sposobem odpowiedzialnego zarządzania takimi odpadami. Ma to korzyść nie tylko dla środowiska, ale również ekonomiczną dla wszystkich podmiotów. Prawidłowe segregowanie oraz gospodarowanie odpadami jest objęte prawnymi normami, których przestrzeganie jest niezbędne w celu uniknięcia kar.

Odbiór odpadów 19 12 04

Wszystkie firmy profesjonalnie zajmujące się gospodarką odpadami zajmują się również odbiorem odpadów oznaczonych kodem 19 12 04. Tego typu firmy pomogą również w wypełnieniu odpowiednich dokumentów ewidencyjnych i dokonaniu wszystkich niezbędnych formalności dotyczących podmiotów, które produkują odpady komunalne.

Pomoc w określaniu kodu odpadów

Firmy świadczące usługi z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi pomagają również w efektywnym segregowaniu odpadów zgodnie z przepisami. Jeśli mamy problem z zaklasyfikowaniem konkretnego typu odpadów, warto skonsultować się ze swoim odbiorcą. Można także skorzystać z materiałów powszechnie dostępnych w internecie.

 

Kod 19 12 04

Kod 19 12 04

 

Zobacz też:

Wywóz gruzu Poznań
Kontenery na śmieci
Wywóz gruzu Warszawa
Utylizacja eternitu
Wywóz gruzu Kraków

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Łódź

10 min. temu