Czym jest kod odpadu 17 09 04?

Osoby, które pracują w firmach budowlanych bardzo często zastanawiają się, co oznacza kod odpadu 17 09 04. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro muszą się nim posługiwać przy okazji wystawiania kart przekazania odpadu w systemie BDO.

Elektroniczna ewidencja odpadów i wpisywanie odpowiednich danych do Bazy Danych Odpadowych to dziś powszechny obowiązek, bez którego nie można pozbyć się śmieci budowlanych. Nikt zatem nie zaprzeczy, że warto wiedzieć więcej na temat odpadów o kodzie 17 09 04. Poniżej zebraliśmy podstawowe informacje, które pozwolą lepiej zorientować się w nomenklaturze odpadowej i zapewnić swojej firmie płynny odbiór odpadów. Oto one:

Cechy odpadów o kodzie 17 09 04

  • Odpady o kodzie 17 09 04 należą do odpadów z grupy „17”kod odpadu 17 09 04 to jeden z podstawowych przedstawicieli grupy „17”. Do omawianego zbioru należą śmieci, które są powszechnie wytwarzane na budowach i podczas remontu. W grupie „17” można znaleźć np. papę, styropian oraz tworzywa sztuczne. Za kod 17 09 04 brany jest miks odpadów budowlanych, który nie zawiera w sobie pozostałych śmieci dających się wyodrębnić osobnymi kodami.
  • Na odpady o kodzie 17 09 04 wystawia się kartę przekazania odpadukod odpadu 17 09 04 nie należy do grupy odpadów komunalnych, a na jego odbiór strona przekazująca odpad musi wystawić kartę przekazania odpadu. W dokumencie tym należy wskazać transportującego odpad oraz podmiot, który będzie go finalnie zagospodarowywał. W dokumencie sporządzanym elektronicznie podaje się także przybliżoną masę, która następnie podlega korekcie.
  • Odbiór odpadów o kodzie 17 09 04 można zamówić poprzez portal Smieci.euodpady 17 09 04 to obok gruzu jedno z głównych zainteresowań naszych klientów. Jeśli zatem, oprócz takich usług jak np. wywóz gruzu Łódź interesuje Was upłynnienie frakcji lekkiej to zapraszamy do przesyłania zapytań o darmowe wyceny. Na każdą wiadomość odpowiemy przed upływem doby, a gdy to konieczne wystawimy także w Waszym imieniu kartę w Bazie Danych Odpadowych. Wszelkie czynności dodatkowe nie są u nas objęte dopłatą.

 

17-09-04

Kod odpadu 17 09 04

Czym dokładnie są odpady o kodzie 17 09 04?

Kod odpadu 17 09 04 jest typowy dla odpadów, które w chwili obecnej wywożone są z placów budowy. Abstrahując od teorii zawiera się w nim wszystko to co powstaje na terenie inwestycyjnym, a nie jest jednorodne. W dużym uproszczeniu można powiedzieć, że odpady o kodzie 17 09 04 to śmieci zmiksowane stanowiące odpowiednik niesegregowanych odpadów zmieszanych w grupie nieczystości komunalnych. I choć obowiązek selektywnego zbieranie każdej z frakcji śmieci budowlanych został przesunięty w czasie nie oznacza to, że na budowie wszystkie śmieci można zbierać razem. Papa, styropian czy wełną mineralna muszą być zagospodarowane oddzielnie. Podobnie sprawy wyglądają np. z odpadami niebezpiecznymi. Jeśli chcemy wywieźć odpady budowlane o kodzie 17 09 04 to można wykorzystać do tego:

Jak wywozić odpady o kodzie „17 09 04”?

  • Kontenery na odpady – na kod odpadu 17 09 04 wiele firm komunalnych podstawia różnego rodzaju kontenery. Mają one różną pojemność, która waha się w przedziale od 1 M3 do 40 M3. Taki kontener ma zazwyczaj regularne burty i jest zamknięty lub otwarty. W przypadku kontenerów otwartych warto zwrócić uwagę na sposób załadunku tzn. umieszczać ładunek do wysokości burt kontenera. W przeciwnym razie cześć odpadów przy podnoszeniu zbiornika może z niego wypaść.
  • Big Bagkod odpadu 17 09 04 jest także towarzyszem mniejszych remontów. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż każdy z nas od czasu do czasu musi odświeżyć swój dom lub mieszkanie. Powstały przy tym odpad nie może być traktowany na równi z odpadami komunalnymi, a resztek po renowacji wnętrz nie można wrzucać do pojemników na śmieci. Big Bagi są domeną lokalnych Usługodawców o niedużym zasięgu działania.
  • Transport dedykowanyduże ilości odpadów o kodzie 17 09 04 mogą być także wywożone samochodami specjalistycznymi takimi jak np. „ruchome podłogi”. Takie pojazdy mogą przewieźć nieczystości, których łączna masa wynosi nawet 20 ton. Rzadko kiedy stosuje się jednak tą formę wywozu na placach budowy, gdyż nieczystości nie powinny być magazynowane bez stosownych zezwoleń.

 

Odpady o kodzie 17 09 04

Odpady o kodzie 17 09 04

 

Waste24 to renomowana firma zajmująca się gospodarką odpadami, która odbiera odpady o kodzie 17 09 04 na terenie całej Polski.  Firma Waste24 specjalizuje się w zbieraniu i utylizacji odpadów o kodzie 17 09 04, które są najczęściej generowane na placach budowy i podczas remontów. Oferujemy kompleksowe rozwiązania z zakresu gospodarki odpadami dla firm budowlanych. Dzięki swojej obecności w całej Polsce, Waste24 zapewnia skuteczne odbieranie i utylizację odpadów o kodzie 17 09 04. Firma przestrzega wszystkich przepisów i wytycznych dotyczących zbierania i transportu tego rodzaju odpadów. Zatrudnia wyszkolonych specjalistów posiadających doświadczenie w obszarze zarządzania odpadami. Waste24 zapewnia niezawodne i terminowe odbieranie odpadów o kodzie 17 09 04 w ilościach hurtowych i detalicznych. Dzięki swojej rozległej sieci firma skutecznie zbiera odpady z różnych regionów kraju. Skontaktuj się już dziś z firmą Waste24, aby umówić się na odbiór Twoich odpadów o kodzie 17 09 04 i zapewnić prawidłową utylizację.

 

Zobacz też:

Worki na odpady budowlane i gruz.
Sprzątanie przy pojemnikach
Jak ograniczyć częstotliwość wywozu ?
Gdzie wyrzucać ozdoby świąteczne ?
Czego nie wyrzucać do pojemników na szkło ?
Toaleta na działkę

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Przysucha

6 godz temu