Osoby, które pracują w firmach budowlanych bardzo często zastanawiają się, co oznacza kod odpadu 17 09 04. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro muszą się nim posługiwać przy okazji wystawiania kart przekazania odpadu w systemie BDO.

Elektroniczna ewidencja odpadów i wpisywanie odpowiednich danych do Bazy Danych Odpadowych to dziś powszechny obowiązek, bez którego nie można pozbyć się śmieci budowlanych. Nikt zatem nie zaprzeczy, że warto wiedzieć więcej na temat odpadów o kodzie 17 09 04. Poniżej zebraliśmy podstawowe informacje, które pozwolą lepiej zorientować się w nomenklaturze odpadowej i zapewnić swojej firmie płynny odbiór odpadów. Oto one:

Odpad 17 09 04

  • Odpady o kodzie 17 09 04 należą do odpadów z grupy „17”kod odpadu 17 09 04 to jeden z podstawowych przedstawicieli grupy „17”. Do omawianego zbioru należą śmieci, które są powszechnie wytwarzane na budowach i podczas remontu. W grupie „17” można znaleźć np. papę, styropian oraz tworzywa sztuczne. Za kod 17 09 04 brany jest miks odpadów budowlanych, który nie zawiera w sobie pozostałych śmieci dających się wyodrębnić osobnymi kodami.
  • Na odpady o kodzie 17 09 04 wystawia się kartę przekazania odpadukod odpadu 17 09 04 nie należy do grupy odpadów komunalnych, a na jego odbiór strona przekazująca odpad musi wystawić kartę przekazania odpadu. W dokumencie tym należy wskazać transportującego odpad oraz podmiot, który będzie go finalnie zagospodarowywał. W dokumencie sporządzanym elektronicznie podaje się także przybliżoną masę, która następnie podlega korekcie.
  • Odbiór odpadów o kodzie 17 09 04 można zamówić poprzez portal Smieci.euodpady 17 09 04 to obok gruzu jedno z głównych zainteresowań naszych klientów. Jeśli zatem, oprócz takich usług jak np. wywóz gruzu Łódź interesuje Was upłynnienie frakcji lekkiej to zapraszamy do przesyłania zapytań o darmowe wyceny. Na każdą wiadomość odpowiemy przed upływem doby, a gdy to konieczne wystawimy także w Waszym imieniu kartę w Bazie Danych Odpadowych. Wszelkie czynności dodatkowe nie są u nas objęte dopłatą.
17-09-04

Kod odpadu 17 09 04

 

Zobacz też:

Worki na odpady budowlane i gruz.
Sprzątanie przy pojemnikach
Jak ograniczyć częstotliwość wywozu ?
Gdzie wyrzucać ozdoby świąteczne ?
Czego nie wyrzucać do pojemników na szkło ?
Toaleta na działkę

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Piła

20 min. temu