Wiele osób, które myśli o wynajmie toalety, zastanawia się nad optymalną częstotliwością serwisowania. Największy dylemat mają zawsze organizatorzy poszczególnych imprez. W ich przypadku  jest to jednak przysłowiowe wróżenie z fusów. Nawet wcześniejsze doświadczenia nie zawsze są wiarygodne.

Nikt nie przewidzi bowiem pogody, ani zainteresowania lokalnej społeczności danym wydarzeniem. Szacuje się, że jedna toaleta powinna zaspokoić potrzeby 250 osób w dziennie. Jest to jednak tylko teoria. Częściej jednak niż na eventy potrzebujecie Państwo kabin WC na budowy. W tej sytuacji sprawa jest dość oczywista. Biorąc pod uwagę standardowe częstotliwości, toalety należy utrzymywać:

Jak wybrać częstotliwość serwisowania toalet ?

  • Częstotliwość serwisowania toalet: 1 raz na miesiąc – stosuje się ją w sytuacji gdy ekipa budowlana nie jest zbyt liczna. Jednokrotny serwis powinien zaspokoić potrzeby od 1 do 4 osób. Nawet latem nie istnieje obawa o ewentualne wolności, gdyż płyny do toalet są na tyle skuteczne, że je zneutralizują. Zbiornik o pojemności 200 litrów skutecznie pomieści wszystkie nieczystości, a ewentualny papier toaletowy można dokupić samodzielnie.
  • Częstotliwość serwisowania toalet: 1 raz na 2 tygodnie – serwis co 14 dni proponujemy dla toalet, z których ma skorzystać od 6 do 10 osób. Taka częstotliwość będzie wystarczająca, o ile użytkownicy toalety będą zachować się w sposób nie odbiegający daleko od normy. „Zwykłe” załatwianie potrzeb fizjologicznych w czasie 8 godzinnego dnia pracy, sprawi że nie zaistnieje konieczność ponownego przyjazdu samochodu komunalnego.
  • Częstotliwość serwisowania toalet: co tydzień – na dużych placach budowy pracują setki osób. W sytuacji gdy ich liczba przekracza 10 należy rozważyć serwis cotygodniowy. Z doświadczenia wiemy, że rzadsze podjazdy będą skutkować niemożnością skorzystania z toalety. Zalegające fekalia skutecznie odstraszą Państwa pracownikom, którzy albo będą szukać czyściejszej toalety, albo załatwiać się w miejscach publicznych. Należy pamiętać o tym, że serwisowanie kabiny to nie tylko pompowanie ścieków, ale również zalewanie zbiornika specjalistyczną chemią i mycie kabiny z zewnątrz oraz w środku. Czyste kabiny WC to podstawa dobrego zaplecza sanitarnego dla osób obsługujących daną inwestycję.
Częstotliwość serwisowania toalet

Częstotliwość serwisowania toalet

 

Zobacz też:

Segregacja odpadów w firmie
Gdzie wyrzucać odpady gastronomiczne ?
Aplikacja MPK Pure Home
Jakie są podstawowe rodzaje śmieciarek ?
Oprogramowanie dla firm komunalnych
Po co powstały PSZOK – i ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zamów przenośną toaletę,
pod dowolny adres w kraju
Wynajmij toaletę

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Piła

48 min. temu