Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Sanok
9 min. temu

Czy warto kupić swoją własną kabinę WC ?

czy warto kupic kabine wc 400x300 - Czy warto kupić swoją własną kabinę WC ?
2020-06-14 Smieci

Wiele osób zastanawia się nad tym czy warto kupić swoją własną kabinę WC. Pobudki, które tym kierują są tak naprawdę różne. Gross z tych ludzi ma w planie budowę domu, a jeszcze inni planują posadowić toaletę na działce rekreacyjnej.

Czy ma to jednak sens ? Odpowiedź na to pytanie wcale do najprostszych nie należy. Z jednaj bowiem strony, nie trzeba wciąż płacić za najem tego typu przypadku. Z drugiej jednak na potencjalnego nabywcę spada cała lawina problemów i zagwozdek, o których warto wiedzieć decydując się na taki krok. Do największych zaliczyć możemy przede wszystkim:

Czy warto kupić swoją własną kabinę WC ?

  • Konieczność serwisowania toalety – kabina WC z której korzysta do 4 osób wytrzymuje maksymalnie miesiąc. Przez okres około 30 dni zbierze się w niej tyle fekaliów, że zwyczajnie nie będzie można z niej już skorzystać. Poza walorami zapachowymi zetkniemy się problemem zapełnionego zbiornika i koniecznością zorganizowania jego opróżnienia. Wynajmując kabinę, serwis mamy już w cenie. Trzeba liczyć się z tym, że jego średnia wartość to od 50 do 100 PLN. Należy również pamiętać o tym, że w dalszej kolejności samemu musimy zatroszczyć się o specjalistyczną chemię i papier toaletowy.
  • Naturalne zużycie – o tym czy warto kupić swoją własną kabinę WC przekonuje nas również upływający czas. Toalety z czasem płowieją, a niektóre z elementów takich jak deski klozetowe, czy wężyki przy kranie z wodą trzeba co jakiś czas wymieniać. Średniorocznie koszt tego typu operacji to jakieś 300 PLN, które będzie stanowiło nasz dodatkowy koszt.
  • Nierównomierna amortyzacja – bywa, że toaleta przenośna jest nam potrzebna tak naprawdę przez kilka miesięcy w roku. Przez pozostały okres w roku stoi ona bezużyteczna i niszczeje. W takiej sytuacji warto pomyśleć o wybraniu rozwiązania alternatywnego w postaci jej wynajęcia. Będzie to nie tylko tańsze ale i bezpieczniejsze. Do usługi dzierżawy kabiny WC można dokupić opcjonalne ubezpieczenie, które uchroni nas przed kradzieżą i dewastacją.

 

Czy warto kupić swoją własną kabinę WC ?
Czy warto kupić swoją własną kabinę WC ?

 

Jak widać trzeba dobrze przemyśleć zakup kabiny WC. W przeważającej większości przypadków taki wydatek będzie mało opłacalny.

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać żarówki ?
Gdzie wyrzucać odpady biodegradowalne ?
Jak zaoszczędzić na wywozie odpadów ?
Gdzie trafiają nasze odpady ?
Jak poprawić jakość segregacji odpadów ?
Gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach ?

Zamawiaj kabiny i opłacaj on-line za pomocą aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację