Budujesz dom, a może tylko remontujesz jego część? Bez względu na to, jaki zakres prac przeprowadzasz, z pewnością pojawią się po nich odpady, które trzeba wywieźć.

Zmieszanych odpadów budowlanych nie możesz pozbyć się od tak. Nie wywiozą ich również w standardowych kontenerach ze śmieciami zmieszanymi. Aby się ich pozbyć i mieć porządek na działce konieczne jest zamówienie specjalnego kontenera lub usługi wywozu zmieszanych odpadów budowlanych. Dowiedz się więcej, jak sobie z tym poradzić!

Budowa domu, remont lub przebudowa budynku to prace, po których zawsze zostaje mnóstwo rzeczy do uprzątnięcie. Śmieci to jednak jeden z największych problemów i bolączek, wśród codziennych zadań, które trzeba wykonać. Aby szybko się ich pozbyć, warto oprzeć swoje działania na współpracy ze sprawdzoną firmą. Wywóz gruzu Warszawa przeprowadzisz z fachowcami, dla których zmieszane odpady budowlane to nie problem, a codzienność.

Odpady budowlane zmieszane – co warto o nich wiedzieć?

Przez zmieszane odpady budowlane można rozumieć różnego rodzaju śmieci, powstające podczas prac murarskich, tynkarskich, czy wykończeniowych, bądź na ostatnim etapie urządzania. Najczęściej na stosie takich odpadów budowlanych zmieszanych lądują cegły, gruz, tynk, stare elementy tapet, ścian pokrytych farbą, czy skuwanych podłóg. To jednak nie wszystkie typowe dla tego rodzaju śmieci.

Bo w kontenerze na zmieszane odpady budowlane znajdą się także elementy konstrukcji budynku, jeśli ten został rozebrany w części lub w całości.

Warto pamiętać, że takich śmieci nie możemy pozbyć się w inny sposób, aniżeli zamawiając kontener na zmieszane odpady budowlane.

Usługa wywozu śmieci  – kontener na zmieszane odpady budowlane

Aby ułatwić sobie uprzątnięcie działki, jak również działać zgodnie z zasadami wywozu śmieci, należy zapewnić na placu budowy, remontu lub podczas jakichkolwiek przeprowadzanych prac kontener, który posłuży za punkt składu gruzu i innych odpadów. Dzięki temu nie tylko zapewnimy sobie szybkie uprzątnięcie śmieci, ale będziemy mieli pewność, że odpady zostaną wywiezione w dedykowane do tego miejsce. Taki kontener zamawia się łatwo, a po wypełnieniu firma odbiera gruz nie zaprzątając nam głowy tym tematem. Sprawdź, jakie to proste i pozbądź się śmieci, tak jak jest to konieczne.

 

Zmieszane odpady budowlane

Zmieszane odpady budowlane

Jak pozbyć się śmieci zmieszanych?

Śmieci zmieszane pochodzące z budowy stanowią w naszym kraju przewagę, jeśli chodzi o odpady z różnego rodzaju remontów czy demontażu. Większość firm oddaje pod tym kodem wygenerowane przez nich nieczystości, czego dowodem są poszczególne zapisy w systemie BDO. Już wkrótce może się to jednak zmienić. Ustawodawcy planują wprowadzenie obowiązku sortowania odpadów z grupy „17”.  Śmieci zmieszane mogą już więc nie być dominującym rodzaje nieczystości. Na razie jednak kod odpadu 17 09 04 jest stosowany na masową skalę przez wytwórców nieczystości. Warto zadbać o to, aby śmieci zmieszane nie trafiły w niepowołane ręce tj. do firm które nie tylko nie mają odpowiednich decyzji, ale i pomysłu jak zagospodarować tego typu nieczystości. Nasz eMarket zaprasza do podjęcia współpracy w zakresie odbioru odpadów budowlanych. Śmieci zmieszane odbieramy w różnego rodzaju kontenerach oraz workach typu „big bag”. Obsługujemy wszystkie lokalizacje w kraju współpracując na stałe z ponad 800 dostawcami odbierającymi nieczystości poremontowe.

Zobacz też:

Jak zamówić kontener na śmieci?
Gdzie wyrzucać żarówki ?
Gdzie wyrzucać odpady biodegradowalne ?
Jak zaoszczędzić na wywozie odpadów ?
Toalety przenośne Częstochowa
Toalety przenośne Gdańsk

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Przysucha

4 godz temu