Duże rozmiary  – kosz na śmieci 240l i jego zastosowanie

Duże rozmiary – kosz na śmieci 240l i jego zastosowanie

Do czego może posłużyć kosz na śmieci 240l?

Kosz na śmieci 240l to jeden z najbardziej popularnych rodzajów śmietników. Wpływ na taki stan rzeczy mają przede wszystkim zryczałtowane opłaty za wywóz nieczystości.

Skoro mieszkańcy płacą za odbiór śmieci niezależnie od wielkości kosza na śmieci to zamiast dominujących wcześniej 120, wybierają kosze na odpady 240l. Nie ma się co dziwić, że mniejsze zbiorniki ustępują miejsca większym. Z każdym rokiem powiększa się bowiem strumień odpadów komunalnych, które są zagospodarowywane przez profesjonalne firmy komunalne takie jak np. wywóz gruzu Gorlice. Z danych za 2021 rok wynika, że każdy mieszkaniec naszego kraju wygenerował 358 kg rocznie. W porównaniu z rokiem 2020 ilość nieczystości wzrosła o 16 kg na osobę. Na szczęście wraz ze wzrostem świadomości poprawiają się także poziomy recyklingu. Kosz na śmieci 240l doskonale nadaje się do zbiórki odpadów segregowanych z uwagi na takie właściwości jak:

Jakie cechy ma pojemnik na śmieci 240l?

  • Duża objętośćpojemnik na śmieci 240l sprawdza się przy zbiórce selektów takich jak tworzywa sztuczne oraz kartony. I choć większość z nas dba o to, aby tego rodzaju śmieci przed wyrzuceniem zgnieść to i tak zajmują one bardzo dużo miejsca. Z koszem na śmieci 240 l jest to prostsze, gdyż posiada on duży otwór wrzutowy, który ułatwia odpowiednie ułożenie ładunku w pojemniku.
  • Materiał z którego wykonany został kubeł na śmieci 240lkosz na śmieci 240l jest wykonany z tworzywa sztucznego. Jego waga wynosi około 12 kg , co sprawia że jak na taki litraż jest stosunkowo lekki. Większość pojemników na śmieci 240l jest wytrzymała co przy niewielkiej wadze stanowi spory atut. Walory te mają wpływ na komfort zbiórki takich odpadów jak szkło i śmieci biodegradowalne. Łatwiej jest wówczas pojemnikami manewrować i przestawiać je we właściwe miejsce.
  • Układ jezdny – w przeciwieństwie do pojemników z metalu, wszystkie kosze typu MGB posiadają swój własny układ jezdny, który składa się z ośki oraz dwóch kół. W połączeniu z omawianą wcześniej masą własną pojemnika powoduje to, że można z nich skorzystać wszędzie tam gdzie jest to konieczne. Obecność kół docenią przede wszystkim organizatorzy imprez oraz eventów dla których ważne jest utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości.
  • Korzystna cenakubeł na śmieci 240l nie jest znacząco droższy od pojemników 120l. Jeśli więc planujemy zakup własnych zbiorników to warto rozważyć, czy wybranie większych nie będzie korzystniejsze od strony ekonomicznej. Ograniczymy w ten sposób konieczność dokupowania kolejnych koszy i ograniczymy ślad węglowy.

 

Kosz na śmieci 240l

Kosz na śmieci 240l

Czy warto kupić pojemnik na odpady komunalne 240l?

Pojemnik na odpady komunalne 240l doskonale nadaje się do gromadzenia śmieci. Jego pojemność sprawia, że można w nim gromadzić spore ilości nieczystości. Jest to szczególnie przydatne w przypadku frakcji zbieranych selektywnie oraz odpadów zmieszanych. W kubeł na śmieci 240 litrów wyposażone są domostwa, która posiadają większą liczbę lokatorów. Zestaw koszy na śmieci o tej wielkości doskonale sprawdza się przy rodzinach liczących od 3 do 6 osób. Pojemniki na śmieci 240l można kupić w bardzo wielu miejscach. Nasza firma zajmuje się ich dystrybucją przez Internet. Daje to wygodę i odpowiada na potrzeby klientów.

Jeśli więc musicie Państwo kupić pojemnik na odpady 240l to warto do nas zadzwonić lub napisać maila. W ciągłej sprzedaży znajdują się u nas takie kosze jak np. pojemniki na odpady komunalne 240l do plastiku, szkła, papieru, nieczystości zmieszanych czy też BIO.

W kubeł na śmieci 240 mogą się u nas zaopatrzyć odbiory indywidulani oraz przedsiębiorstwa, które zawierają na wywóz odpadów umowy cywilnoprawne.

Nasz pojemnik na śmieci 240 spełnia wymagania normy PN:EN 840-1 co sprawia, że można bez przeszkód użyć go zbiórce odpadów. Czynności związane ze sprzedażą realizujemy przez 7 dni w tygodniu, a wysyłka nie trwa dłużej niż 2 dni robocze.

Zobacz też:

Jak zabudować kosz na śmieci?
Czym charakteryzuje się szambo betonowe?
Kontener na gruz 3m3 – cena,wymiary
Komu jest potrzebny i jak powinien zostać przeprowadzony wywóz szamba?
Pojemniki na odpady Grajewo
Pojemniki na odpady Grodzisk-Mazowiecki

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Gorlice

5 godz temu