Jak utylizować butelkę po Domestosie?

Środki do sprzątania, utrzymania odpowiedniego poziomu higieny i dezynfekcji są wykorzystywane prawie w każdym gospodarstwie domowym.

Nie ma się co dziwić skoro, każdy z nas chce żeby wokół niego było czysto i schludnie. Jednym ze środków, które są wykorzystywane w domu jest Domestos i inne płyny, które są do nie go zbliżone. Tego typu produkty wykorzystuje się głównie do dezynfekcji toalety i jak wynika z ich etykiety, działają drażniąco na skórę i inne części naszego ciała. Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać butelkę po Domestosie. Zgodnie z obowiązującymi zasadami segregacji najwłaściwszym miejscem do gromadzenia tego typu odpadów będzie pojemnik na tworzywa sztuczne. Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim:

Gdzie wyrzucać butelkę pod Domestosie ?

  • Materiał, z którego zostało wykonane opakowanie – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać butelkę po Domestosie warto zapoznać się z etykietą, która znajduje się na opakowaniu. Mówi ona nam o tym, że produkt ten nadaje się do recyklingu. Wpływ na taki stan rzeczy ma fakt wykonania butelki z tworzywa sztucznego typu HDPE (polietylen wysokociśnieniowy). Materiał ten jest odporny na większość substancji chemicznych, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby można go było ponownie przetworzyć. Butelek po środkach, będących przedmiotem dzisiejszych rozważań nie trzeba gromadzić osobno. Każdy mieszkaniec może je więc przeznaczyć do wywózki wraz butelkami po ulubionych napojach, czy sokach.
  • Konieczność uzyskania odpowiednich poziomów recyklingu – w rozwikłaniu dylematów związanych z tym, gdzie wyrzucać butelkę po Domestosie może pomóc także obowiązujące prawodawstwo. Za rok 2021 poziom przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych musi wynieść co najmniej 20 %. W praktyce oznacza to, że należy wzmocnić nasze wysiłki związane z prawidłowym sortowaniem odpadów. Butelki wykonane z tworzywa sztucznego muszą trafić do odpowiedniego pojemnika na odpady, gdyż tylko wtedy jako społeczeństwo będziemy w stanie wywiązać się z ciążących na nas zobowiązań. Pozwoli to uchronić nas wszystkich przed drastycznymi podwyżkami cen wywozu odpadów.

 

Gdzie wyrzucać butelkę pod Domestosie ?

Gdzie wyrzucać butelkę pod Domestosie ?

 

Zobacz także:

Gdzie wyrzucać popiół ?
Gdzie wyrzucać jedzenie ?
Typowe śmieci w okresie Bożego Narodzenia
Najczęściej używane kody odpadów
Typowe odpady z przeprowadzek

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Płock

1 godz temu