Gdzie wyrzucać butelki po oleju jadalnym?

Gdzie wyrzucać butelki po oleju jadalnym?

Osoby, które nie wiedzą, gdzie wyrzucać butelki po oleju jadalnym powinny zwrócić uwagę na materiał z którego zostały one wykonane.

Gdzie wyrzucać opakowania po oleju jadalnym?

W chwili obecnej do najczęściej spotykanych opakowań na tego typu substancję zalicza się butelki szklane oraz plastikowe. W całości nadają się one do recyklingu i w zależności od rodzaju powinny one trafić do pojemników na szkło lub metale i tworzywa sztuczne. Dobrą praktyką, która sprzyja zapobieganiu zatłuszczenia innych opakowań jest zakręcenie butelki zawierającej resztki oleju. Butelek po oleju nie trzeba myć, gdyż nawet jeśli są zanieczyszczone, nie wpłynie to w żaden sposób na ich przydatność do ponownego przetworzenia. Kupując olej jadalny, warto zwrócić uwagę na to, aby unikać opakowań wielomateriałowych tzn. takich, których są połączeniem dwóch różnych surowców.

 

Gdzie wyrzucać butelki po oleju jadalnym ?

Gdzie wyrzucać butelki po oleju jadalnym ?

Co zrobić z butelkami po oleju jadalnym?

Olej jadalny jest tłuszczem, który wykorzystujemy na szeroką skalę podczas gotowania czy smażenia. Warto zdawać sobie sprawę, że butelki po oleju mogą być wykonane z tworzywa sztucznego, ale też ze szkła. Zasadniczo butelkę po oleju można wyrzucić do odpadów zmieszanych. Dotyczy to przede wszystkim tych wykonanych z tworzywa sztucznego. Wiele osób zastanawia się dlaczego nie można jej umyć. Odpowiedź jest prosta, a mianowicie tylko czyste śmieci mogą podlegać recyklingowi, jednocześnie aby recykling był wartościowy dla środowiska nie można zużywać przy tym dużej ilości wody. Jeżeli umylibyście butelkę wody, tak aby nadawała się ponownie do recyklingu, zmarnowalibyście duże ilości wody. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku butelek szklanych. Gdzie wyrzucać butelki po oleju jadalnym ze szkła? Oczywiście po przepłukaniu może ona trafić do zielonego pojemnika na szkło. Pamiętajcie jeszcze o jednej bardzo ważnej rzeczy, by butelka była względnie sucha i nie miała już przyklejonej etykiety papierowej.

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać papierki po cukierkach?
Gdzie wyrzucać torebki po herbacie
fusy po kawie i kapsułki?
Gdzie wyrzucać elektronikę?
Gdzie wyrzucać stare szmaty?
Gdzie wyrzucać opakowania po kosmetykach?
Gdzie wyrzucać puszki?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Płock

5 godz temu