Lato to czas, w którym kwitną i owocują różnego rodzaju rośliny. Nie ma się co dziwić, gdyż sprzyja temu pogoda, którą mamy za oknem.

Wysokie temperatury przeplatane opadami deszczu sprawiają, że ziemia wydaje swoje obfite plony. Część z nas chce jednak ów widok zachować na dłużej i z zamiłowania do flory hoduje rośliny doniczkowe. Tych ostatnich jest naprawdę bardzo dużo. Sklepy ogrodnicze, hipermarkety, a także lokalni dostawcy sprawiają, że wciąż zwiększają się nasze wrażenia estetyczne. Bywa jednak, że kwiaty, krzewy czy byliny wymagają przesadzenia. Z punktu widzenia gospodarowania odpadami pojawia się więc pytanie, gdzie wyrzucać doniczki. Temat, ten nie jest wcale błahy, gdyż na doniczki trzeba spojrzeć również pod kątem ich zawartości. Należy tym samym rozpocząć wszelkie rozważania od zróżnicowania ich na:

Gdzie wyrzucać doniczki ?

  • Puste doniczki – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać doniczki trzeba spojrzeć na materiał, z którego zostały wykonane. Na rynku można spotkać tak doniczki z tworzywa sztucznego jak i ceramiczne. Pierwsze z nich nadają się do recyklingu i po wyrzuceniu z nich ziemi można je umieścić w żółtym pojemniku na odpady. Doniczki ceramiczne powinny natomiast zostać wyrzucone do zbiornika na śmieci niesegregowane. Częstym błędem jest wyrzucanie doniczek do kosza na szkło. Jeśli tak uczynimy możemy spodziewać się ostrzeżenia o braku segregacji ze strony pracowników ekipy wywozowej.
  • Pełne doniczki – pełne doniczki zawierające ziemię, czy też fragmenty korzeni powinny zostać opróżnione przed ich wyrzuceniem. Nie zrobienie tego ma negatywny wpływ na środowisko i nasze portfele. Doniczki, nawet te najmniejsze są relatywnie ciężkie, a ich masa zwiększa ciężar strumienia odpadów zmieszanych. Śmieci niesegregowane są najdroższe w zagospodarowaniu, a ich nadmierna ilość może obciążyć nasz budżet. Należy zatem przed pozbyciem się doniczek, wysypać z nich dawne podłoże i umieścić je w koszu na śmieci niesegregowane. Z samymi doniczkami musimy zaś postąpić w taki sposób jak pozwala nam na to materiał, z którego zostały wykonane.

 

Gdzie wyrzucać doniczki ?

Gdzie wyrzucać doniczki ?

 

Zobacz także:

Sezon budowlany 2020
Przedłużenie wynajmu toalety
Wywóz gruzu mazowieckie
Prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów
Gdzie wyrzucać płyty CD i DVD ?
Gdzie wyrzucić opakowanie po Domestosie?

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Kielce

2 godz temu