Świat, który nas otacza przesycony jest elektroniką. Większość współcześnie żyjących osób używa jej nieomal każdego dnia. Smartfony, komputery i telewizory stanowią nieodzowny element współczesności. Wraz z postępem techniki część z tych przedmiotów jest zastępowana przez ich nowocześniejsze odpowiedniki.

Widać to szczególnie na przykładzie urządzeń telekomunikacyjnych. Rewolucja, które przeobraziła telefony komórkowe w przenośne centra wiedzy oraz rozrywki trwa w najlepsze. Wraz z nią rodzą się niezmierzone ilości odpadów, które trzeba w jakiś sposób zagospodarować. Na szczęście,  na pytanie, gdzie wyrzucać elektronikę istnieje sporo odpowiedzi. W obecnie obowiązującym systemie gospodarowania odpadami możną z nią postąpić w następujący sposób:

Gdzie wyrzucać odpady elektroniczne ?

  • Oddać do PSZOK – punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych na stałe wpisały się w krajobraz odbioru odpadów w Polsce. W większości rejonów kraju działają one dość sprawnie. W tego typu miejscu będziecie mogli Państwo pozostawić wszystkie rzeczy, które są zasilane prądem. Małe AGD, lodówka, pralka oraz lokówka znajdą tam swoją wiatę lub kontener, a następnie trafią do wyspecjalizowanej firmy prowadzącej recykling.
  • Wykorzystać mobilną zbiórkę odpadów – spora część z nas nie dysponuje własnym transportem. Gminy pomyślały i o nich. W wielu miastach oraz miejscowościach organizowane są specjalne zbiórki odpadów, które pozwalają na pozbycie się śmieci zalegających na Państwa posesjach. Jest to szczególnie przydatne w przypadku większych przedmiotów. Mało kto bowiem, chciałby taszczyć przez wiele kilometrów zmywarkę czy inny gabaryt, który z pewnością nie zmieści się do kabiny pojazdu osobowego. O termin takiej zbiórki warto zapytać w właściwym dla Państwa Urzędzie.
  • Wymienić stare na nowe – sklepy, które sprzedają Państwu elektronikę mają ustawowy obowiązek odbioru sprzętu, który się zużył. Nie oznacza to jednak, że możemy tam zawieźć wszystko, czego dusza zapragnie. Na ogół system wymiany działa w stosunku 1:1. Jeśli więc kupimy nową konsolę do gier to możemy odstawić w zamian swojego starego PSX.
Gdzie wyrzucać elektronikę ?

Gdzie wyrzucać elektronikę ?

 

Odpadów elektronicznych nie można pod żadnym pozorem mieszać z innymi rodzajami śmieci. Nikt nie powinien ich również samodzielnie rozbierać. Za taki proceder można nie tylko dostać wysoki mandat, ale również narazić się na poważne niebezpieczeństwo.

Zobacz też:

Wynajem toalet online
Kolory pojemników na odpady
Recenzja aplikacji „Moje Odpady”
Śmieci z remontu
Jak tanio pozbyć się gruzu ?
Jak powinna przebiegać segregacja odpadów ?

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiona kabina WC
Zamówiono Kabinę WC do miejscowości Toruń

3 godz temu