Wiele pań, ale również i panów zastanawia się nieraz, gdzie wyrzucać flakony po perfumach. Niewiele osób darzy je bowiem sentymentem i  chce zachować jako pamiętkę. W momencie gry produkt zamienia się w odpad, warto zrobić to świadomie mając na uwadze dobro środowiska.

Gdzie wyrzucać flakony po perfumach ?

A, że gama perfum, które są dostępne na rynku jest ogromna to wcale nie jest oczywiste gdzie powinna trafić buteleczka, w której są przechowywane. Aspekty na które warto zwrócić uwagę to przede wszystkim materiał, z którego wykonany został dany flakon. Na rynku można spotkać flakony szklane, plastikowe, ceramiczne i kryształowe. Jeśli więc na opakowaniu pojawia się informacja, że flakon nadaje się do recyklingu to należy go umieścić w pojemniku właściwym dla szkła lub plastiku. W przeciwnym wypadku najpewniej jest wyrzucić go do kosza na śmieci zmieszane. Mniejszy problem jest z kartonikami, w których przechowywane są flakony. Tych prawie zawsze będzie można pozbyć się w zbiorniku na papier.

 

Gdzie wyrzucać flakony po perfumach ?

Gdzie wyrzucać flakony po perfumach ?

 

Zobacz też:

Sklep z pojemnikami na odpady
Optymalne wykorzystanie pojemników na odpady
Gdzie wyrzucać leki ?
Jakie odpady przyjmuje PSZOK ?
Gdzie wyrzucać artykuły higieniczne ?
Portal Śmieci.eu jest fajny 😉

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Łódź

6 godz temu