Wiele pań, ale również i panów zastanawia się nieraz, gdzie wyrzucać puste flakony po perfumach. W momencie, gry produkt zamienia się w odpad, warto zutylizować go świadomie, mając na uwadze dobro środowiska.

Puste opakowania po perfumach to jednak jeden z wielu odpadów, które nie zawsze wiemy, do którego pojemnika wyrzucić. Podpowiadamy Wam gdzie wyrzucać puste flakony po perfumach.

Z czego zrobione są flakony na perfumy?

Perfumy to nie tylko nuta zapachowa, ale także styl i kształt flakonu oraz pudełko, w jakim się znajduje. Opakowania perfum to najczęściej papierowe (kartonowe) pudełka. Z kolei same flakony to przeważnie pojemniki szklane. Bywają one jednak zdobione, by przekonywać klienta do zakupu nie tylko pięknego zapachu, ale także ładnej buteleczki. Często można na niej znaleźć zdobienia w formie graweru lub buteleczki zwyczajnie maluje się złotem, srebrem czy emalią.

Gdzie wyrzucać flakony po perfumach?

Gama perfum, które są dostępne na rynku jest ogromna. Podobnie jak rodzaje i wygląd ich buteleczek. Z tego względu wcale nie jest oczywiste, gdzie powinny trafić puste flakony po perfumach.

Aspekty, na które warto zwrócić uwagę, rozważając rodzaj kosza na śmieci, do jakiego pusty flakon po perfumach powinien trafić, to przede wszystkim materiał, z którego został wykonany. Na rynku można spotkać flakony szklane, plastikowe, ceramiczne i kryształowe.

Do jakiego pojemnika wyrzucić puste flakony po perfumach?

Jeśli na opakowaniu pojawia się informacja, że flakon nadaje się do recyklingu, należy go umieścić w pojemniku właściwym dla szkła lub plastiku (zgodnie z instrukcją). W przeciwnym wypadku najlepiej jest wyrzucić go do kosza na śmieci zmieszane. Niemniej jednak, jeśli masz pewność, że flakon jest wykonany ze szkła – wyrzuć go do pojemnika zielonego, a jeśli wykonany jest z plastiku – flakon musi trafić do kosza żółtego. Potłuczony pojemnik wyrzuć do kosza na odpady zmieszane, podobnie jak flakon ceramiczny.

Mniejszy problem jest z kartonikami, w których przechowywane są flakony. Tych prawie zawsze będzie można pozbyć się w zbiorniku na papier. Jeśli perfumy powleczone były jeszcze dodatkową przezroczystą folią, powinna ona trafić do pojemnika na tworzywa sztuczne i metale.

 

Gdzie wyrzucać flakony po perfumach ?

Gdzie wyrzucać flakony po perfumach ?

 

Zobacz też:

Sklep z pojemnikami na odpady
Optymalne wykorzystanie pojemników na odpady
Gdzie wyrzucać leki ?
Jakie odpady przyjmuje PSZOK ?
Gdzie wyrzucać artykuły higieniczne ?
Portal Śmieci.eu jest fajny 😉

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Płońsk

5 godz temu