Wiele pań, ale i panów z zamiłowaniami kulinarnymi zastanawia się gdzie wyrzucać folię aluminiową. Nie ma w tym nic dziwnego skoro jest ona powszechnie używana w kuchni.

Gdzie wyrzucać folię aluminiową?

Tego typu materiał doskonale sprawdza się przy pieczeniu bądź jako przykrycie potraw, które chcemy przenieść lub schować do lodówki. Jak sama nazwa brzmi, folia aluminiowa zbudowana jest w dużej mierze z metalu. Zgodnie z obowiązującymi przepisami środowiskowi jej odpad powinien znaleźć się w żółtym pojemniku na metale i tworzywa sztuczne. Przed pozbyciem się folii aluminiowej warto usunąć z niej resztki jedzenia. I choć  przedmiot ten nie jest, ani ciężki, ani znaczny objętościowo to przeznaczenie go do recyklingu sprzyja zachowaniu należytego stanu środowiska. Prowadząc szczegółową segregację budujemy świadome społeczeństwo i zwiększamy szansę na przetrwanie naturalnych ekosystemów.

 

Gdzie wyrzucać folie aluminiową ?

Gdzie wyrzucać folie aluminiową ?

Co zrobić z folią aluminiową?

Segregacja śmieci jest niewątpliwie bardzo ważnym procesem, który wzmacnia ochronę środowiska. Warto wiedzieć, że wiele z tych odpadów, które generuje się każdego dnia może zostać ponownie wykorzystanych. Na co dzień zużywamy duże ilości folii aluminiowej. I tu pojawia się pytanie: gdzie wyrzucać folię aluminiową? Otóż warto wiedzieć, że wszelkiego rodzaju folie aluminiowe nadają się do recyklingu, a to oznacza, że można je umieścić w pojemnikach do segregacji. Wszystko w dużej mierze jest uzależnione od materiału, z którego folia aluminiowa jest wykonana. Większość z nich jest wykonana oczywiście z metalu i jak sama nazwa wskazuje ze stopu aluminium. Wtedy należy ją oczywiście wyrzucać do kosza z metalami i tworzywami sztucznymi, czyli pojemnika w kolorze żółtym bądź worków w kolorze żółtym. Może się jednak okazać, że folia jest brudna. Dalsze postępowanie zależy jaki jest jej stopień zabrudzenia, jeżeli możecie ją wyczyścić, to oczywiście będzie nadawać się do pełnego recyklingu. W innym wypadku musicie ją wyrzucić do odpadów zmieszanych.

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać opakowanie po mleku ?
Jakie kody odpadów wpisać do BDO ?
Zagospodarowanie odpadów w statystyce
Jednolity system segregacji odpadów
Typy pojemników na odpady
Przelicznik toalet przenośnych

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Kielce

8 min. temu