Jak utylizować gąbki?

Gąbka to przedmiot, który posiada cały szereg właściwości.  Jedną z jej podstawowych cech jest wodochłonność. W naszym życiu spotykamy się z kilkoma rodzajami gąbek.

Przeciętny dom posiada na wyposażeniu gąbki do mycia ciała, naczyń a także tapicerskie, które są używane przeważnie jako wypełniacze w materacach. Z punktu widzenia odpadowego mogą się rodzić dylematy związane z tym, gdzie wyrzucać gąbki. A, że temat wart jest uwagi nie trzeba nikogo przekonywać. Blisko 500 osób miesięcznie próbuje znaleźć informacje na temat zagospodarowania tych nieczystości. W realiach obecnego systemy segregacji śmieci najlepszym miejscem ich przeznaczenia będzie:

Gdzie wyrzucać gąbki ?

  • Pojemniki na odpady zmieszane – kosz na śmieci niesegregowane to jeden z 5 podstawowych pojemników na nieczystości. Służy on do zbierania odpadów, które nie nadają się do recyklingu. Do najpopularniejszych zbiorników zalicza się śmietniki 120, 240, 360 i 1100 litrowe. Niezależnie od litrażu z którego Państwo korzystacie, do każdego z wyżej wymienionych kubłów można wrzucać gąbki. Dotyczy to zarówno gąbek do mycia ciała, naczyń jak i resztek pochodzących z łóżek czy kompletów wypoczynkowych. Pierwsze z nich są odpadem higienicznym i jako takie wpisują w kanon ogólnie przyjętych zasad postępowania z nieczystościami, które mają kontakt z naszym ciałem.
  • PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) – dobrym pomysłem na to, gdzie wyrzucać gąbki tapicerskie wydaje się również PSZOK. Tego typu miejsce znajduje na terenie prawie każdej Gminy i powinien zagospodarować śmieci, które rodzą kłopot oraz wątpliwości przy sposobie postępowania z nimi. Dostarczenie gąbek do PSZOK stwarza większe szanse na ich ponowne wykorzystanie, gdyż Państwa nieczystościami zajmą się podmioty prowadzące profesjonalną działalność w zakresie recyklingu.
  • Kontener na odpady produkcyjne – w przypadku zakładów tapicerskich, czy firm produkujących meble na odbiór i zagospodarowanie gąbek powinniście Państwo poszukać podmiotu odbierającego odpady produkcyjne. Doprecyzowanie zasad współpracy ma tutaj charakter indywidualny i może wymagać przeprowadzenia przez Państwa testów zgodności odpadu, czy też uzyskania odpowiedniego wpisu w systemie BDO.

 

Gdzie wyrzucać gąbki ?

Gdzie wyrzucać gąbki ?

 

Zobacz także:

Kody odpadów nieczystości poremontowych
Jak portal Smieci.eu wspiera firmy i klientów indywidualnych ?
Zakaz mieszania śmieci
Gdzie zamówić wywóz śmieci ?
Jaka będzie zima 2020 ?
Gdzie wyrzucać blistry po tabletkach?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Toruń

5 godz temu