Wiosną bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie wyrzucać gruz. Nie jest to żadne novum, skoro właśnie podczas tej pory roku rozpoczynają się wszelkie prace remontowe.

Budowa domu, altany, czy też wszelkiego rodzaju wyburzenia sprawiają że pojawia się problem, który trzeba jakoś rozwiązać. Nikt nie chce przecież po remoncie zostać z wielką górą odpadów, która zepsuje jego efekt. A, że gruzu nie wolno wyrzucać do pojemników na odpady komunalne, wie prawie każdy. Na szczęście okazuje się, że istnieją inne sposoby na pozbycie się gruzowego problemu. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy:

 

Gdzie wyrzucać gruz?

Gdzie wyrzucać gruz?

Gdzie wyrzucać gruz?

  • Transport gruzu do PSZOKPunkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to już pewnego rodzaju standard, jeśli chodzi o gospodarkę odpadami. Z tego typu miejsc korzystamy od prawie dekady i cieszą się one coraz większą popularnością. Do PSZOK-u można dostarczyć gruz osobiście, a warunkiem jego przyjęcia jest wcześniejsze złożenie deklaracji za gospodarowanie odpadami. Jeśli więc nie mamy dopełnionych formalności to może się okazać, że zostaniemy odprawieni z przysłowiowym kwitkiem. Aby dowiedzieć się, gdzie jest tego typu miejsce warto przewertować strony WWW lokalnego urzędy gminy.
  • Oddanie gruzu osobie fizycznej – w opozycji do problemu związanego z tym gdzie wyrzucać gruz, stoi problem jego niedoboru. Wiele osób chce bowiem pozyskać ten materiał, celem zasypania rowu, bądź utwardzenia jakiegoś innego punktu. Przejeżdżając przez okolice warto zwrócić uwagę na tabliczki, informujące o tym, że ktoś poszukuje gruzu . Odpady o kodzie 17 01 01 i 17 01 07 można oddać innej osobie fizycznej, niezależnie od tego czy sami nią jesteśmy, czy działamy w imieniu firmy budowlanej.
  • Zamówienie kontenera na gruz – pozbycie się gruzu w kontenerze lub w worku typu big bag to jedna z najlepszych i najwygodniejszych metod gospodarowania nim. Chcąc z niej skorzystać trzeba, albo poszukać lokalnego, albo sprawdzić, czy nie umieścić on swojej oferty w naszym Market Place. Wykorzystanie tego sposobu daje pewność, że gruz trafi tam gdzie powinien i zajmą się nim profesjonaliści.

 

Gdzie wyrzucać gruz ?

Podpowiadamy, gdzie wyrzucać gruz


Gruz
to nie jedyny odpad, z którym musimy się zmierzyć podczas remontu. Jeśli więc wiecie już Państwo np. gdzie wyrzucać płytki ceramiczne to pozostaje się jeszcze zastanowić nad tym, gdzie wyrzucać śmieci po remoncie. I choć może być ich bardzo wiele i w rozmaitych rodzajach to warto poszukać jakiejś części wspólnej, która pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. Te dwa determinanty decydują bowiem o powodzeniu wielu prac budowlanych. Wyjaśnijmy zatem, gdzie wyrzucać worki po cemencie i inne odpady, które są generowane podczas inwestycji.

Gdzie wyrzucać odpady budowlane?

Odpady budowlane dzielą się na kilka grup, Oprócz wspomnianego wcześniej gruzu zaliczamy do nich także frakcję lekką. Mix różnego rodzaju śmieci z budowy ma przeważnie kod 17 09 04 i może się go pozbyć w następujący sposób:

  • Samodzielna wywózka do PSZOK – jeśli nie wiemy, gdzie wyrzucać odpady budowlane to z pomocą może przyjść nam PSZOK. Punkty te przyjmują odpady gruzowe oraz budowlane pod wieloma kodami. Zawożąc je w postaci zmieszanej warto się upewnić, czy nie trzeba będzie ich rozdzielić. Niektóre PSZOK – i wymagają bowiem, aby wyselekcjonować od reszty śmieci np. drewno (kod: 17 02 01) , czy też szkło budowlane (kod: 17 02 02). Aby nie jeździć „tam i z powrotem” najlepiej jest zapytać obsługę PSZOK o zasady przyjęcia nieczystości.
  • Wynajęcie kontenera – czasami zamiast wywożenia odpadów własnym środkiem lokomocji warto postawić na zamówienie kontenera na śmieci z budowy. Warto w tym celu poszukać lokalnej firmy wywozowej lub skorzystać z naszej wyszukiwarki. Wiele przedsiębiorstw komunalnych oprócz odbioru śmieci komunalnych trudni się także podstawianiem kontenerów na odpady budowlane. Cena takiego kontenera zależy przede wszystkim od poziomu konkurencji w danym regionie i dostępności zbiorników. Zazwyczaj na terenach oddalonych od dużych ośrodków miejskich ich cena może być wyższa. Przy dużych potrzeba w zakresie odbioru śmieci warto od razu zapytać o rabat.

 

Gdzie wyrzucać odpady budowlane ?

Gdzie wyrzucać odpady budowlane ?

 

Jeśli nadal nie wiecie Państwo, gdzie wyrzucić śmieci po remoncie to warto nawiązać z nami kontakt mailowy lub  telefoniczny. Na pewno Wam pomożemy.

Jak rozwiązać z problem z tym, gdzie wyrzucać odpady budowlane?

Problem z tym, gdzie wyrzucać odpady budowlane występuje zwłaszcza na wsi i miastach o niewielkiej liczbie mieszkańców. Przedsiębiorcy komunalni mają tam bowiem szereg obowiązków, które sprawiają, że nie zawsze mają czas i zasoby, aby obsłużyć swoich klientów. Na kontener do śmieci z grupy „17” lub dedykowany do nich worek typu big bag trzeba dłużej zaczekać, co nie zawsze jest możliwe. Nie jest tajemnicą również fakt, że firmy wywozowe wybierają często bardziej lukratywne zlecenia.

Jeśli więc przedsiębiorstwa wywozowe mają dużo robót w najbliżej okolicy to wyjazd poza swoją standardową strefę działania nastręcza im sporo problemów. Sytuacja w tym obszarze zaogniła się jeszcze bardziej z uwagi na obecną sytuacją gospodarczą i kryzys energetyczny. Rosnące ceny paliw, wzrost kosztów pracy i brak rąk do jej wykonywania to tylko niektóre z czynników mających wpływ na powstawanie dzikich wysypisk śmieci i zagospodarowanie odpadów poremontowych przez przypadkowych zleceniobiorców.

Chcąc zatrzymać tak niekorzystną dla nas wszystkich sytuację stworzyliśmy nasz eMarket, który ułatwia zamówienie usług wywozowych. Wzorem innych portali agregujących oferty firm z innych branż można u nas zakupić niezbędne usługi bez opuszczania domu lub biura.

Dlaczego warto nam powierzyć odbiór odpadów budowlanych?

Jeśli więc, kwestie tego gdzie wyrzucać odpady budowlane rodziły stres i wiele wysiłków skierowanych w stronę poszukiwań wybranego Usługodawcy to od dziś problem ten rozwiążemy w Państwa imieniu.

Wszelkie prace budowlane, rozbiórkowe i wykończeniowe sprawiają, że powstaje duży strumień odpadów, których utylizację warto powierzyć ekspertom. Unikamy w ten sposób odpowiedzialności za nieprawidłowe wyrzucanie śmieci, a nasze sumienie nie jest obarczone przeświadczeniem, że postąpiliśmy w sposób niewłaściwy.

Dbając o dobro naszej planety warto skierować wszelkie wysiłki w stronę świadomego postępowania z nieczystościami budowlanymi.

Nie każdy musi być tej kwestii ekspertem i dlatego powinniśmy dobrym pomysłem jest skorzystanie z naszej platformy, która kooperuje jedynie ze sprawdzonymi firmami komunalnymi o ugruntowanej renomie.

Zapraszamy do składania swojego zapotrzebowania na kontenery do odpadów budowlanych o każdej porze dnia. Obsłużymy naszych klientów z największą przyjemnością.

 

Gdzie wyrzucać odpady budowlane?

Gdzie wyrzucać odpady budowlane?

Czy wyrzucanie gruzu do śmietnika jest zgodne z prawem?

Wyrzucanie gruzu do śmietnika nie jest dozwolone przepisami prawa. Gruz zanieczyszcza strumień odpadów komunalnych powodując zwiększenie jego masy i sprawia, że zwiększają się koszty utylizacji odpadów. Proceder ten może także wywołać szereg przykrych konsekwencji takich jak np. pęknięcie plastikowego pojemnika czy uszkodzenie śmieciarki.

Jeśli więc wyrzucanie gruzu do śmietnika nie powinno mieć miejsca to warto zastanowić się na odpowiednią alternatywą  taką jak np. zamówienie kontenera na gruz. W naszym eMarkecie można to zrobić bez większego kłopotu. Na gruz mamy sprawdzone rozwiązania a naszą działalność opieramy o ofertę firm wywozowych z Państwa regionu.

U nas wyrzucanie gruzu do śmietnika można zastąpić wynajmem kontenera lub worka typu big bag. Za niewielką odpłatnością można pozbyć się śmieciowego problemu i zrobić to zgodnie z literą prawą. W ten sposób uda się zaoszczędzić czas i nie łamać wytycznych w zakresie zbiórki odpadów. Zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami którzy podpowiedzą jak zagospodarować gruz.

Zobacz też:

Cena za odbiór odpadów
Poszukujemy partnerów na terenie całego kraju
Formularz do zamawiania toalet
Jak załatwić wywóz śmieci ?
Zarządzanie czasem
Wynajem toalety na budowę domu

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Przysucha

5 godz temu