Wiosną bardzo wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie wyrzucać gruz. Nie jest to żadne novum, skoro właśnie podczas tej pory roku rozpoczynają się wszelkie prace remontowe.

Budowa domu, altany, czy też wszelkiego rodzaju wyburzenia sprawiają że pojawia się problem, który trzeba jakoś rozwiązać. Nikt nie chce przecież po remoncie zostać z wielką górą odpadów, która zepsuje jego efekt. A, że gruzu nie wolno wyrzucać do pojemników na odpady komunalne, wie prawie każdy. Na szczęście okazuje się, że istnieją inne sposoby na pozbycie się gruzowego problemu. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać gruz ?

  • Transport gruzu do PSZOKPunkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych to już pewnego rodzaju standard, jeśli chodzi o gospodarkę odpadami. Z tego typu miejsc korzystamy od prawie dekady i cieszą się one coraz większą popularnością. Do PSZOK-u można dostarczyć gruz osobiście, a warunkiem jego przyjęcia jest wcześniejsze złożenie deklaracji za gospodarowanie odpadami. Jeśli więc nie mamy dopełnionych formalności to może się okazać, że zostaniemy odprawieni z przysłowiowym kwitkiem. Aby dowiedzieć się, gdzie jest tego typu miejsce warto przewertować strony WWW lokalnego urzędy gminy.
  • Oddanie gruzu osobie fizycznej – w opozycji do problemu związanego z tym gdzie wyrzucać gruz, stoi problem jego niedoboru. Wiele osób chce bowiem pozyskać ten materiał, celem zasypania rowu, bądź utwardzenia jakiegoś innego punktu. Przejeżdżając przez okolice warto zwrócić uwagę na tabliczki, informujące o tym, że ktoś poszukuje gruzu . Odpady o kodzie 17 01 01 i 17 01 07 można oddać innej osobie fizycznej, niezależnie od tego czy sami nią jesteśmy, czy działamy w imieniu firmy budowlanej.
  • Zamówienie kontenera na gruz – pozbycie się gruzu w kontenerze lub w worku typu big bag to jedna z najlepszych i najwygodniejszych metod gospodarowania nim. Chcąc z niej skorzystać trzeba, albo poszukać lokalnego, albo sprawdzić, czy nie umieścić on swojej oferty w naszym Market Place. Wykorzystanie tego sposobu daje pewność, że gruz trafi tam gdzie powinien i zajmą się nim profesjonaliści.
Gdzie wyrzucać gruz ?

Podpowiadamy, gdzie wyrzucać gruz


Gruz
to nie jedyny odpad, z którym musimy się zmierzyć podczas remontu. Jeśli więc wiecie już Państwo np. gdzie wyrzucać płytki ceramiczne to pozostaje się jeszcze zastanowić nad tym, gdzie wyrzucać śmieci po remoncie. I choć może być ich bardzo wiele i w rozmaitych rodzajach to warto poszukać jakiejś części wspólnej, która pozwoli zaoszczędzić czas i pieniądze. Te dwa determinanty decydują bowiem o powodzeniu wielu prac budowlanych. Wyjaśnijmy zatem, gdzie wyrzucać worki po cemencie i inne odpady, które są generowane podczas inwestycji.

Odpady budowlane, gdzie wyrzucać

Odpady budowlane dzielą się na kilka grup, Oprócz wspomnianego wcześniej gruzu zaliczamy do nich także frakcję lekką. Mix różnego rodzaju śmieci z budowy ma przeważnie kod 17 09 04 i może się go pozbyć w następujący sposób:

  • Samodzielna wywózka do PSZOK – jeśli nie wiemy, gdzie wyrzucać odpady budowlane to z pomocą może przyjść nam PSZOK. Punkty te przyjmują odpady gruzowe oraz budowlane pod wieloma kodami. Zawożąc je w postaci zmieszanej warto się upewnić, czy nie trzeba będzie ich rozdzielić. Niektóre PSZOK – i wymagają bowiem, aby wyselekcjonować od reszty śmieci np. drewno (kod: 17 02 01) , czy też szkło budowlane (kod: 17 02 02). Aby nie jeździć „tam i z powrotem” najlepiej jest zapytać obsługę PSZOK o zasady przyjęcia nieczystości.
  • Wynajęcie kontenera – czasami zamiast wywożenia odpadów własnym środkiem lokomocji warto postawić na zamówienie kontenera na śmieci z budowy. Warto w tym celu poszukać lokalnej firmy wywozowej lub skorzystać z naszej wyszukiwarki. Wiele przedsiębiorstw komunalnych oprócz odbioru śmieci komunalnych trudni się także podstawianiem kontenerów na odpady budowlane. Cena takiego kontenera zależy przede wszystkim od poziomu konkurencji w danym regionie i dostępności zbiorników. Zazwyczaj na terenach oddalonych od dużych ośrodków miejskich ich cena może być wyższa. Przy dużych potrzeba w zakresie odbioru śmieci warto od razu zapytać o rabat.

 

Gdzie wyrzucać odpady budowlane ?

Gdzie wyrzucać odpady budowlane ?

 

Jeśli nadal nie wiecie Państwo, gdzie wyrzucić śmieci po remoncie to warto nawiązać z nami kontakt mailowy lub  telefoniczny. Na pewno Wam pomożemy.

Zobacz też:

Cena za odbiór odpadów
Poszukujemy partnerów na terenie całego kraju
Formularz do zamawiania toalet
Jak załatwić wywóz śmieci ?
Zarządzanie czasem
Wynajem toalety na budowę domu

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Piła

1 godz temu