Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać gumowe rękawiczki. Nie jest to jednak takie proste. Patrząc na wyżej wymieniony produkt, trzeba bowiem od razu ustalić skąd on pochodzi. Gumowe rękawice używane są zarówno w domach, szpitalach jak i warsztatach.

Gdzie wyrzucać gumowe rękawiczki ?

Mają one ciągły kontakt z naszą skórą i można je poniekąd uznać jako produkt higieniczny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami i przyjętą praktyką powinny więc one trafić do kosza na śmieci zmieszane. Od niniejszej reguły istnieją jednak odstępstwa. Gumowe rękawice ze szpitali i placówek leczniczych utylizuje się jako odpad medyczny. Zaolejone rękawice z warsztatów samochodowych musza natomiast zostać odebrane od danego podmiotu jako odpad niebezpieczny. Jeśli więc pojawiają się u Państwa dylematy związane z utylizacją rękawic to trzeba się dowiedzieć skąd one pochodzą.

 

Gdzie wyrzucać gumowe rękawiczki ?

Gdzie wyrzucać gumowe rękawiczki ?

Co zrobić ze starymi i gumowymi rękawiczkami?

Konieczność segregacji śmieci nastręcza wielu użytkownikom problemów, które wynikają choćby z wątpliwości, gdzie dany odpad należy wyrzucić. Pandemia spowodowała, że jeszcze więcej zużytych rękawiczek zaśmiecało miasta. Tutaj pojawia się pytanie: gdzie wyrzucać gumowe rękawiczki? Odpowiedź na to pytanie jest zasadniczo bardzo prosta. Tego typu odpady należy wyrzucać do pojemnika w kolorze czarnym. Zatem muszą one trafić do pojemnika na odpady zmieszane. Warto też wiedzieć, że warszawski ratusz wydał komunikat, w którym znajduje się informacja na temat tego, gdzie wyrzucać gumowe rękawice. Tam czytamy, że zawsze powinny trafiać do odpadów zmieszanych. W żadnym wypadku nie należy wyrzucać ich do pojemników z odpadami sztucznymi, gdyż nie podlegają one segregacji. Nawet będąc na spacerze czy zakupach można wrzucać je do koszów ulicznych albo wszędzie tam, gdzie znajdują się miejskie pojemniki na odpady w kolorze czarnym bądź występują worki w kolorze czarnym. W teorii guma, z której wytwarzane są rękawice jest tworzywem sztucznym, jednak rękawiczki lateksowe powinny trafić do odpadów zmieszanych.

Zobacz też:

System zbiórki odpadów
Jak wynająć ogrodzenia ?
Kody odpadów komunalnych
Jak obniżyć koszty wywozu śmieci ?
Czego nie wolno wyrzucać do pojemników ?
Obsługa placów budowy zimą

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Sanok

3 godz temu