W wielu domach zalega cała masa kabli. Nie ma w tym nic dziwnego skoro, przedłużacze, przewody zasilające czy przesyłające dane używane są niemal powszechnie.

Gdzie wyrzucać stare kable?

W momencie, kiedy kończy się żywot trzeba je w jakiś sposób zagospodarować. Pojawia się więc pytanie, gdzie wyrzucać kable. Niestety kabli nie można wyrzucać do żadnego z przydomowych pojemników. Tak więc, ani śmietnik w kolorze żółtym, ani czarny kosz na zmieszane nie będzie do tego odpowiedni. Za działanie wbrew zasadom segregacji można doigrać się upomnienia ze strony ekipy wywozowej, a nawet otrzymać podwyższona opłatę za śmieci. Zużyte kable muszą być wywiezione do PSZOK, oddane przy okazji mobilnej zbiórki odpadów lub też zawiezione do skupu. Ostatnie z rozwiązań, choć nie jest masowo dostępne, pozwala za sprzedaż kabli uzyskać pewne środki finansowe.

 

Gdzie wyrzucać kable ?

Gdzie wyrzucać kable ?

Gdzie wyrzucać niepotrzebne kable?

Jak już wspominaliśmy w większości naszych domów zalegają niemałe ilości kabli. Większość z nas wychodzi z założenia, że może do czegoś się przydadzą, ale potrafią tak leżeć latami. Gdy już podejmiemy decyzję, że czas najwyższy się ich pozbyć pojawia się pytanie: gdzie wyrzucać kable? Czy odpowiedź w tym przypadku jest jednoznaczna? Można powiedzieć, że i tak i nie. Jak wiecie wszystkie stare kable możecie odwieźć do PSZOK, który znajduje się w Waszym mieście. W teorii można, by też okablowanie rozłożyć, a więc usunąć osłonę z tworzywa sztucznego, zaś sam środek wyrzucić do odpadów mieszanych. Pewnie zastanawiacie się dlaczego nie do metali i tworzyw sztucznych. Wynika to z tego, że sam środek często powlekany jest szkodliwymi tworzywami, które np. zapewniają dobrą izolację. Dlatego też na własną rękę nie należy rozdzielać okablowania. Gdzie wyrzucić stary kabel? Możecie udać się do sklepu ze sprzętem elektronicznym, przy czym w takich punktach przyjmowane są kable, pod warunkiem, że kupujecie nowe.

Zobacz też:

Platforma odpadowa – zaproszenie do współpracy
Zlecenia na wywóz gruzu
Jakie to odpady komunalne ?
Rodzaje pojemników na odpady
Wyzwania współczesnej gospodarki odpadami
Jak zamówić kabinę WC i nie przepłacić ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Poznań

26 min. temu