Kasety VHS służyły niegdyś do rozrywki i nagrywania swoich wspomnień. Jeszcze w latach 90, a nawet i na początku XXI na taśmach wideo nagrywane były filmy z imprez, ślubów i pierwszych komunii.

Nic w tym dziwnego, skoro nośnik ten był stosunkowo tani i powszechny. Jako podaje Wikipedia pierwsza taśma magnetyczna wyprodukowana została w 1951 roku, a w 1976 roku wprowadzony został standard VHS. Z czasem jednak kasety wideo przestały być już być tak pożądanym dobrem, a dziś lata świetności mają już za sobą. Wiele osób po przegraniu potrzebnych materiałów na nowsze nośniki, postanawia się ich pozbyć. Jednocześnie pojawia się więc pytanie, gdzie wyrzucać kasety VHS. Okazuje się, że wcale nie jest ono proste. Z informacji, które można znaleźć w Internecie, wynika, że najlepsze do tego będą:

Kasety VHS – gdzie wyrzucać ?

  • Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów – chcąc odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać kasety VHS warto przypomnieć sobie o istnieniu PSZOK. Tego typu punkty zajmują się zbiórką odpadów problemowych, do których na pewno można zaliczyć taśmy wideo. Jeśli więc, macie Państwo problem z niepotrzebnymi nośnikami to warto je tam wywieźć. Aby tego dokonać konieczne jest posiadanie aktywnej deklaracji odpadowej.
  • Pojemniki na odpady zmieszane lub tworzywa sztuczne – w zależności od regionu zaleca się, aby kasety VHS wyrzucone zostały do pojemnika na śmieci zmieszane lub tworzywa sztuczne. Rozbieżność ta wynika zapewne z technologii jakie stosują lokalne zakłady zagospodarowania odpadów. Jeśli więc nie wiecie Państwo, w jaki sposób postąpić ze zbiorem starych filmów to najlepiej o szczegóły dopytać w Urzędzie Miasta lub Gminy.
  • Przejawy własnej kreacji – przeglądając Internet natrafiliśmy na wiele inspiracji związanych z kasetami VHS. Okazuje się, że można je wykorzystać nie tylko pod kątem sentymentalnym, ale i jako budulec do tworzenia własnych półek, krzeseł czy też stolików. Taśmy VHS mają swój klimat, który z pewnością przypadnie do gusty fanom staroci i nietuzinkowego wystroju wnętrz. Każdy kto podejmie się ich zagospodarowania na własną rękę, na pewno zaskoczy znajomych.

 

Gdzie wyrzucać kasety VHS ?

Gdzie wyrzucać kasety VHS ?

 

Przy okazji pytania, które postawiliśmy na początku niniejszego artykułu pojawia się również kolejne o to, gdzie wyrzucać kasety magnetofonowe. Z nimi powinniśmy postępować tak samo jak z kasetami VHS.

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać papierki po cukierkach ?
Gdzie wyrzucać torebki po herbacie ?
Gdzie wyrzucać elektronikę ?
Gdzie wyrzucać stare szmaty ?
Gdzie wyrzucać opakowania po kosmetykach ?
Gdzie wyrzucać puszki ?

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Jędrychów

4 godz temu