Kwestie tego, gdzie wyrzucać klej do tapet, leżą na sercu, wszystkim tym z Państwa, którzy przeprowadzają remont.

Gdzie wyrzucać klej do tapet ?

W końcu tego typu substancji nie można wyrzucić ani do zwykłego pojemnika, ani wylać do muszli klozetowej. Jeśli więc wymieniacie Państwo w swoim domu tapety to musicie się Państwo zaopatrzyć w szczelny pojemnik i jego zawartość wywieźć do PSZOK. Dobrym sposobem na ograniczenie ilości odpadów jest rozrobienie tylko takiej ilości kleju, jaką mamy zamiar wykorzystać. Oczywiście, nie zawsze będzie to możliwe i łatwe do przewidzenia. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów przyjmie od Państwa nie tylko niezużyte kleje do tapet, ale także inne odpady z remontu takie jak np. gruz czy odpady budowlane. Kwestie tego na jakich zasadach działają PSZOK – i opisaliśmy w niniejszym artykule.

 

Gdzie wyrzucać klej do tapet ?

Gdzie wyrzucać klej do tapet ?

 

Co zrobić ze starym klejem do tapet?

Z roku na rok rośnie liczba śmieci i zanieczyszczenie powietrza. W dużej mierze związane jest to z konsumpcjonizmem. Jednocześnie wprowadza się takie rozwiązania, dzięki którym można chronić środowisko. Doskonałym tego przykładem jest recykling, ale trzeba też zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie przedmioty do owego recyklingu się nadają. Tutaj pojawia się pytanie: gdzie wyrzucać klej do tapet? Trzeba wiedzieć, że klej do tapet należy do tzw. grupy odpadów toksycznych. W żadnym wypadku nie będzie podlegać recyklingowi. Nie można go wyrzucić do standardowych kontenerów, w tym nawet do odpadów mieszanych. Oznacza to, że trzeba oddać go do PSZOK. Jednocześnie należy zdawać sobie sprawę również z tego, że oddając go do PSZOK musicie właściwie go zabezpieczyć, tak aby nie wypływał i dopiero wtedy można udać się do punktu segregacji odpadów. W żadnym wypadku nie można takiego kleju jeszcze bardziej rozdrabniać czy rozcieńczać bądź przenosić do folii jednorazowej i wyrzucić do kosza z odpadami mieszanymi. Może być to niebezpieczne i przyczynia się do jeszcze większego zanieczyszczenia powietrza.

Zobacz też:

Śmieci z remontu
Jak tanio pozbyć się gruzu?
Jak powinna przebiegać segregacja odpadów?
Wynajmij toalety online
Planowanie prac budowlanych
Segregacja odpadów

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Osieck

4 godz temu