Jak utylizować kocie odchody?

Na naszym blogu przedyskutowaliśmy już kwestię psów i odpadów jakie generują. Nie wspomnieliśmy jednak nigdy o kotach, które hoduje wielu z nas. A, że koty to prawdziwi drapieżnicy, lepiej nie pozwalać sobie na ich pomijanie.

Gdzie wyrzucać kocie odchody ?

Największym problem, który odpadowo jest związany z kotami są fekalia oraz żwirek z kuwety. Nic więc dziwnego w tym, że wiele osób dopytuje, gdzie wyrzucać kocie odchody i co zrobić resztą „kociego tronu”. Odpowiedzi na wyżej wymienione pytania nie są raczej trudne, ale gwoli porządku warto przypomnieć, że produkty uboczne przemiany materii u kota należy wrzucać do pojemnika na odpady zmieszane.

Gdzie wyrzucać żwirek z kuwety ?

W przypadku żwirku sytuacja jest nieco bardziej złożona. Na rodzimym rynku dostępnych jest ich co najmniej kilka rodzajów. W sprzedaży oprócz tradycyjnej wyściółki dostępne są produkty wykonane z silikonu czy też włókien roślinnych. W zależności od informacji umieszczonych na opakowaniu żwirek należy umieszczać, albo w koszu na śmieci niesegregowane, albo spłukiwać w toalecie. Drugi ze sposobów jest zdecydowanie wygodniejszy, gdyż zawartości kuwety nie trzeba wynosić z domu, czy pakować w osobne worki. Minusem stosowania żwirku roślinnego jest naszym zdaniem jego skłonność do roznoszenia się po całym domu. Koty mają skłonność do zakopywania swoich odchodów. Robią to z wielu powodów, a jednym z nich jest pokazanie swojej pozycji w stadzie. Nasz milusiński nie chcąc nam podpaść robi to, unicestwiając w ten sposób zapach swoich „kup”.

 

Gdzie wyrzucać kocie odchody ?

Gdzie wyrzucać kocie odchody ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać odpady zielone ?
Gdzie wyrzucać tonery ?
Gdzie wyrzucać wełnę mineralną ?
Gdzie wyrzucać psie odchody z posesji ?
Gdzie wyrzucać nakrętki od słoików ?
Gdzie wyrzucać gruz ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Gorlice

9 min. temu