Nie tyle dzieci, dla których są one doskonałą zabawą, co dorośli zastanawiają się nad tym, gdzie wyrzucać koperty bąbelkowe. Dla tych pierwszych są one bowiem doskonałą zabawą.

Gdzie wyrzucać koperty bąbelkowe ?

Ale i nieco starsi nie stronią od zgniatania bąbelków zawierających powietrze. W sumie pomysł ten nie jest wcale najgorszy z punktu widzenia odpadowego. W końcu tego rodzaju przedmioty wykonane są z tworzywa sztucznego i papieru, a powietrze jest w tym przypadku zbędnym balastem zajmującym niepotrzebnie powierzchnię. Zatem jeśli istnieje taka możliwość to koperty bąbelkowe należy najpierw zgnieść, a następnie wyrzucić do pojemnika śmieci zmieszane. Dla przypomnienia kosz ten ma kolor czarny i stanowi 1 z 5 podstawowych śmietników. Koperty bąbelkowe są bowiem odpadem wielomateriałowym i nigdy nie uda się w pełni oddzielić jednej frakcji od drugiej.

 

Gdzie wyrzucać koperty bąbelkowe ?

Gdzie wyrzucać koperty bąbelkowe ?

Co zrobić ze zużytymi kopertami bąbelkowymi?

Koperty bąbelkowe wykorzystywane są na szeroką skalę. Np. zamawiając przedmioty w sieci, często otrzymujemy je właśnie w kopercie bąbelkowej. Niestety później pojawia się problem, co z nią zrobić, w końcu jej ponowne wykorzystanie nie jest możliwe. Problem jest tym większy, że część koperty jest papierowa, natomiast środek jest wypełniony tworzywem sztucznym. Zatem gdzie wyrzucać koperty bąbelkowe? Papier należy wyrzucać oczywiście do pojemnika w kolorze niebieskim, natomiast wypełnienie bąbelkowe należy wyrzucać do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne w kolorze żółtym. Jeżeli papier z koperty jest zanieczyszczony, to nie nadaje się już do recyklingu i wtedy też koperty bąbelkowe powinno się wyrzucać do pojemnika z odpadami zmieszanymi. Już wiecie, gdzie wyrzucać koperty z folią bąbelkową. Pamiętajcie jeszcze o tym, że koperta, która jest podarta na małe kawałki papieru w żadnym wypadku nie nadaje się już do recyklingu wszystkie resztki np. sznurków czy taśmy klejącej trzeba wyrzucić do odpadów zmieszanych.

Zobacz też:

Sezon budowlany 2020
Przedłużenie wynajmu toalety
Wywóz gruzu mazowieckie
Prowadzenie selektywnej zbiórki odpadów
Gdzie wyrzucać płyty CD i DVD ?
Usługi komunalne w dobie koronawirusa

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Osieck

6 godz temu