Jak utylizować materac?

Materac to bardzo ważny element wyposażenia naszego domu. Żadne łóżko nie obędzie się bez wygodnego materaca, dzięki któremu możemy odpocząć.

Z czasem jednak nawet najlepszy tego typu przedmiot ulega zużyciu i trzeba go wymienić na nowy. Z racji sporych gabarytów nie jest to wcale takie proste. Materaców nie można wyrzucać do przydomowych pojemników na odpady. Nie dość że prawie na 100 % będzie to niewykonalne technicznie to jeszcze narazi Państwa na reperkusje ze strony Urzędu Miasta lub Gminy. Aby tego uniknąć warto dowiedzieć się, gdzie wyrzucać materac i co nim zrobić, gdy będzie już nam niepotrzebny. Do najlepszych sposób na zagospodarowanie starych materaców zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać materac ?

  • Oddanie materaca do PSZOKPunkt Selektywnej Zbiórki Odpadów w celu ograniczenia powstania dzikich wysypisk śmieci i jako alternatywa dla osób, które nie wiedzą co zrobić z odpadami nietypowymi. Z pewnością do tej ostatniej grupy zaliczyć można materace. Nie dość, że są one duże to jeszcze ich charakter nie pozwala ich jednoznacznie przypisać do danej grupy odpadów. Na szczęście większość PSZOK – ów, które występują na terenie naszego kraju nie odmówi Państwu ich przyjęcia. Mieszkańcy, którzy mają złożone deklaracje odpadowe mogą dostarczyć tam swoje materace za darmo. Najczęściej jednak, aby tego dokonać, trzeba zorganizować swój własny transport.
  • Wystawienie ogłoszenia o sprzedaży/oddaniu materaca – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać materac, warto rozważyć przedłużenie jego żywotności i oddanie materaca za darmo lub próba jego odsprzedaży. Można to zrobić za pośrednictwem najpopularniejszych portali ogłoszeniowych lub aukcyjnych. Materac, który jest w dobrym stanie może przecież jeszcze komuś posłużyć, a przy okazji jego zbycie pozwoli na ograniczenie masy powstających odpadów. Sprzedanie materaca natomiast to doskonała okazja do odzyskania części gotówki, która może zrekompensować zakup jego następcy.
  • Oddanie materaca do schroniska – ciekawą formą zagospodarowania materaców jest również ich oddanie do takich instytucji jak np. schronisko dla zwierząt. Aby dowiedzieć się, czy będzie można zawieźć tam materac, warto skontaktować się z jego obsługą.

 

Gdzie wyrzucać materac ?

Gdzie wyrzucać materac ?

 

Zobacz także:

Sklep z pojemnikami na odpady
Optymalne wykorzystanie pojemników na odpady
Gdzie wyrzucać leki ?
Jakie odpady przyjmuje PSZOK ?
Gdzie wyrzucać artykuły higieniczne ?
Gdzie wyrzucać doniczki plastikowe?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Gdynia

6 godz temu