Każdy kto porządkuje piwnicę nieraz miał dylemat z tym, gdzie wyrzucać nakrętki od słoików. Nie ma w tym nic dziwnego, skoro robienie zapraw na zimę to jeden z naszych rodzimych zwyczajów.

Gdzie wyrzucać nakrętki od słoików ?

 Jak wiadomo, aby proces ten przebiegał poprawnie, nie obejdzie się bez szczelnych nakrętek. Te ostatnio z czasem ulegają zużyciu i trzeba je wymienić na nowe. Na szczęście nakrętki od słoików, podobnie jak i one same nadają się do recyklingu. Zgodnie z obowiązującymi zasadami selektywnej zbiórki nieczystości słoiki oraz weki należy wyrzucać do pojemników na szkło, a zakrętki umieszczać w żółtych koszach na metale i tworzywa sztuczne. Taki stan rzeczy sprawia, że robienie zapraw na zimę jest naprawdę ekologiczne. Nie dość, że z całą pewność zawartość słoików z dżemem lub kompotów ma mniej chemii od produktów zakupionych w sklepach to jeszcze opakowania, czyli słoik z nakrętka można poddać recyklingowi. Warto zatem wrócić do korzeni i zadbać o to, aby szczelnie wypełnić zaprawami swoją zimową spiżarnię.

Gdzie wyrzucać nakrętki od słoików ?

Gdzie wyrzucać nakrętki od słoików ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać panele podłogowe ?
Gdzie wyrzucać artykuły higieniczne ?
Gdzie wyrzucić pralkę ?
Gdzie wyrzucać tetra pak ?
Gdzie wyrzucić stary komputer ?
Gdzie wyrzucać butelki po oleju jadalnym ?

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Piła

6 godz temu