Temat tego, gdzie wyrzucać odpady zielone jest bliski nam wszystkim szczególnie wiosną. W końcu wtedy obserwuje się najintensywniejszy wzrost roślin, które po zimie budzą się do życia.

Kolejny okres wegetacyjny to jednak nie lada problem dla wszystkich tych z nas, którzy posiadają ogród. Prace porządkowe, które trzeba tam przeprowadzić wymuszają niejako chwilę refleksji nad pozbyciem się zbędnych liści, trawy czy też chwastów. Selektywna zbiórka odpadów włącza odpady biodegradowalne do kanonu 5 podstawowych frakcji odbieranych przez służby komunalne. Ale często tego rodzaju śmieci jest tak dużo, że nie mieszczą się one w przydomowym kuble na BIO. Chcąc, nie chcąc trzeba więc poszukać alternatywnych metod ich zagospodarowania. Należą do nich przede wszystkim:

Gdzie wyrzucać odpady zielone ?

  • Kompostowanie odpadów – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać odpady zielone warto wziąć pod uwagę ich właściwości. Tego typu śmieci można powtórnie wykorzystać, a proces ich recyklingu przeprowadzić w kompostowniku. Uzyskany w ten sposób nawóz może ponownie wzbogacić glebę w wartości odżywcze, oszczędzając ją przed zasilaniem w nawozy mineralne. Kompostownik to dobry sposób dla tych osób, które muszą pielęgnować znaczne połacie zieleni. Zamiast obstawiać dom kolejnymi pojemnikami mogą one, wykorzystać skoszoną trawę jako naturalny nawóz.
  • Zawiezienie odpadów zielonych do PSZOK – odpady zielone mają kod 20 02 01. Stanowią one zatem jeden z odpadów komunalnych, którymi zarządzają Gminy. W większości przypadków, pozostałości z przycinania drzew, czy innych działań mających związek z materią organiczną będzie można dostarczyć do PSZOK. Tego typu miejsca mieszczą się dziś w zasadzie na terenie całego kraju. Aby dowiedzieć się gdzie jest obsługujący nas punkt, należy odwiedzić stronę WWW Gminy do której należymy.
  • Zamówienie kontenera na odpady zielonerynek usług komunalnych jest w chwili obecnej dość rozwinięty. Na terenie wielu miast, gmin i powiatów działają firmy, które zajmują się odbiorem odpadów zielonych. W przypadku dużych prac alternatywą na pozbycie się BIO jest zamówienie odpowiedniej wielkości kontenera. Tego typu usługa powinna być nieco tańsza od wywozu śmieci budowlanych czy też gruzu. Z natury bowiem odpady biodegradowalne są tańsze w utylizacji od tych z grupy „17”.

 

Gdzie wyrzucać odpady zielone ?

Gdzie wyrzucać odpady zielone ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać gumowe rękawiczki ?
Gdzie wyrzucać klisze rentgenowskie ?
Gdzie wyrzucać puszki po farbie ?
Gdzie wyrzucać odpady kuchenne ?
Gdzie wyrzucać ozdoby świąteczne i choinki ?
Gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach ?

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Jędrychów

6 godz temu