Jajka to jeden z podstawowych składników naszej diety. Zawierają one wiele substancji odżywczych i są ważnym elementem pożywienia.

W jajach znajdziemy między innymi: witaminę A, witaminę B2, witaminę B5, witaminę B12, kwasu foliowy, fosfor, żelazo i miedź.

Opakowania po jajkach – gdzie wyrzucać ?

Jaja od wieków są synonimem życia. W kurzych przysmakach lubujemy się nie tylko podczas świąt Wielkanocnych i „raz za razem” pojawia się dylemat w postaci tego, gdzie wyrzucać opakowania po jajkach. Na rynku spotyka się pudełka i wytłaczanki wykonanych z dwóch różnych surowców. Jednym z nich jest styropian opakowaniowy, a drugim papier. W pierwszym z przypadków opakowanie po jajkach należy wrzucić do kosza na metale i tworzywa sztuczne, a w drugim do niebieskiego pojemnika na papier. Kupując jaja u lokalnego dostawcy, warto nie wyrzucać opakowań, tylko dawać je na wymianę. Pozwoli to zaoszczędzić naturalne zasoby naszej planety i sprawi, że proces pakowania będzie tańszy.

 

Gdzie wyrzucać opakowania po jajkach ?

Gdzie wyrzucać opakowania po jajkach ?

 

Jajka to podstawowy składnik naszej diety. Zawierają one bardzo wiele składników odżywczych, które warto przyjmować, aby pozostać zdrowym. Papierowe wytłaczanki na jajka to jednak nie jedyne opakowania, które służą do ich przechowywania. W sklepach i na rynku można kupić jajka, które będą opakowane w:

Gdzie wyrzucać wytłaczanki po jajkach?

  • Papierowe tutki – papierowe tutki jeszcze do niedawna były podstawowym opakowaniem, w który opakowywane były jajka. Sytuacja ta miała miejsce najczęściej wtedy, gdy kupowaliśmy mniej niż 10 jajek. Papierowe tutki wyrzucamy zgodnie z ich przeznaczeniem tj. do niebieskich pojemników na papier.
  • Styropianowe wytłaczanki – wytłaczanki z tworzywa sztucznego są dziś domeną sklepów wielkopowierzchniowych. Jedną z ich zalet jest możliwość łatwego usunięcia rozlanego jajka. Do tego celu wystarczy użyć mokrej łatki. Taka sposobność jest nieoceniona w momencie, gdy chcemy wykorzystać wytłaczankę ponownie. Zużyte wytłaczanki wyrzucamy do pojemników na metale i tworzywa sztuczne.
  • Wytłaczanki wielorazowe – osoby, które chcą transportować jajka w sposób bezpieczny i zgodny z duchem ekologii powinny zakupić wytłaczanki do jajek wielorazowego użytku. Wykonane są one z tworzywa sztucznego o grubszych ściankach i mogą posłużyć przez wiele lat. Podobnie jak w przypadku styropianowych wytłaczanek, miejscem ich finalnego przeznaczenia będzie pojemnik na metale i tworzywa sztuczne. Po załadowaniu do śmieciarki wyspecjalizowane podmioty przeprowadzą ich recykling lub doprowadzą do zamiany wytłaczanek w paliwo alternatywne.

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać paczki po papierosach ?
Gdzie wyrzucać odpady gastronomiczne ?
Gdzie wyrzucać opony ?
Gdzie wyrzucać stare garnki ?
Gdzie wyrzucać styropian i jak się go pozbyć ?
Gdzie wyrzucać potłuczone szkło, porcelanę, szyby ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Gorlice

20 min. temu