Jajka to jeden z podstawowych składników naszej diety. Zawierają one wiele substancji odżywczych i są ważnym elementem pożywienia.

W jajach znajdziemy między innymi: witaminę A, witaminę B2, witaminę B5, witaminę B12, kwasu foliowy, fosfor, żelazo i miedź.

Opakowania po jajkach – gdzie wyrzucać ?

Jaja od wieków są synonimem życia. W kurzych przysmakach lubujemy się nie tylko podczas świąt Wielkanocnych i „raz za razem” pojawia się dylemat w postaci tego, gdzie wyrzucać opakowania po jajkach. Na rynku spotyka się pudełka i wytłaczanki wykonanych z dwóch różnych surowców. Jednym z nich jest styropian opakowaniowy, a drugim papier. W pierwszym z przypadków opakowanie po jajkach należy wrzucić do kosza na metale i tworzywa sztuczne, a w drugim do niebieskiego pojemnika na papier. Kupując jaja u lokalnego dostawcy, warto nie wyrzucać opakowań, tylko dawać je na wymianę. Pozwoli to zaoszczędzić naturalne zasoby naszej planety i sprawi, że proces pakowania będzie tańszy.

 

Gdzie wyrzucać opakowania po jajkach ?

Gdzie wyrzucać opakowania po jajkach ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać paczki po papierosach ?
Gdzie wyrzucać odpady gastronomiczne ?
Gdzie wyrzucać opony ?
Gdzie wyrzucać stare garnki ?
Gdzie wyrzucać styropian i jak się go pozbyć ?
Gdzie wyrzucać potłuczone szkło, porcelanę, szyby ?

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Piła

14 min. temu