Gdzie wyrzucać opakowania po przyprawach ?

Gdzie wyrzucać opakowania po przyprawach ?

Jak utylizować opakowania po przyprawach?

Przeprawy są powszechnie używane w naszej kuchni i dzielimy je na: roślinne, warzywne i korzenne. Nie tylko podnoszą smak potraw, ale i potrafią je urozmaicić.

Kolendra, pieprz, sól, czarnuszka i czosnek wpływają na nasze wrażenia nie tylko smakowe, ale i estetyczne. Z czasem jednak każdy z wyżej wymienionych produktów się kończy i trzeba go kupić ponownie. W takiej sytuacji, wiele osób zadaje sobie, gdzie wyrzucać opakowania po przyprawach. A, że jest ich naprawdę mnóstwo, nie trzeba nikogo przekonywać. Importerzy oraz producenci przypraw wprost prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych sposobów na zapakowanie swoich towarów. Na rynku dominują zatem:

Gdzie wyrzucać opakowania po przyprawach ?

  • Słoiki – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać opakowania po przyprawach warto rozważyć rodzaj opakowania, w którym są przechowywane. Bardzo często są to słoiki, które są wykonane ze szkła. W takiej sytuacji pusty słoik po przyprawach należy umieścić w koszu na śmieci zmieszane.
  • Metalowe puszki – część przypraw pakowana jest w metalowe puszki. Zgodnie z obowiązującymi zasadami segregacji muszą one trafić do żółtego pojemnika na metale i tworzywa sztuczne. Dla przypomnienia kosz tego typu służy do zbierania w nim odpadów opakowaniowych z metalu i plastiku. Puszki po przyprawach pasują tu więc „jak ulał”.
  • Papierowe torebki – wiele osób zastanawia się także gdzie wyrzucać torebki po przyprawach. Tutaj odpowiedzi jest co najmniej kilka. Jeśli są one zrobione z papieru to trzeba je wynieść do śmietnika na makulaturę. Często jednak wewnątrz papierowej torebki znajduje się folia. W takiej sytuacji opakowanie po ulubionej przyprawie musi trafić do czarnego kosza na zmieszane.
  • Foliowe torebki – przyprawy pakowane są także w torebki z tworzyw sztucznych. W takim przypadku sytuacja jest dość jednoznaczna i pusty wewnątrz woreczek musi trafić do zbiornika na metale i plastiki.

 

Gdzie wyrzucać opakowania po przyprawach ?

Gdzie wyrzucać opakowania po przyprawach ?

 

Mało kto byłby w stanie zliczyć faktyczną liczbę przypraw, do których mamy dostęp. Przyprawą może być bowiem w zasadzie wszystko, co nie jest trujące. Ludzie w poszukiwaniu nowych smaków eksperymentują w kuchni, co sprawia, że co jakiś czas do sprzedaży trafiają coraz to bardziej egzotyczne produkty. Obecnie najdroższą przyprawą na świecie jest szafran, który kosztuje 5000 dolarów za 450 gram.

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać gumowe rękawiczki ?
Gdzie wyrzucać klisze rentgenowskie ?
Gdzie wyrzucać puszki po farbie ?
Gdzie wyrzucać odpady kuchenne ?
Gdzie wyrzucać ozdoby świąteczne i choinki ?
Gdzie wyrzucać opakowania po dezodorantach ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Osieck

30 min. temu