Zarówno mężczyźni jak i kobiety nieraz mają dylemat związany z tym, gdzie wyrzucać opakowanie po piance do golenia.

Gdzie wyrzucać opakowanie po piance do golenia ?

Jak się okazuje nie są z tym pytaniem osamotnieni. Każdego dnia w Internecie wiele osób wyszukuje informacji nie tylko na temat opakowań po piance, ale i innych produktów, które są związane z usuwaniem zbędnego owłosienia. Równie często bowiem należy się zmierzyć także z kwestią tego, gdzie wyrzucać maszynki do golenia. Na szczęście zarówno w jednym jak i drugim przypadku odpowiedź jest taka sama. Tak butelkę po piance jak i same maszynki do golenia należy umieścić w pojemniku na odpady zmieszane. Sam spray z pianką lub żelem musi się tam znaleźć, ze względu na fakt, że jego zawartość jest wtłaczana pod ciśnieniem. Maszynki są  natomiast odpadem higienicznym. W obu przypadkach odpady te nie nadają się bezpośrednio do recyklingu.

 

Gdzie wyrzucać opakowanie po piance do golenia ?

Gdzie wyrzucać maszynki do golenia i spraye po piance ?

Pianka do golenia na stałe gości jako jeden z kosmetyków u prawie wszystkich mężczyzn. Mało kto pamięta jednak czasy, kiedy  używało się mydła lub kremów do golenia. W ujęciu odpadowym było to bardziej ekologiczne.

Tuby po kremie do golenia w większości przypadków wykonane były z metalu lub tworzyw sztucznych, czyli przedmiotów nadających się w całości do recyklingu. Pianka do golenia niemalże w całości wyparła swoich poprzedników z uwagi na wygodę jaką daje jej aplikowanie. Decydujące znaczenie ma tutaj brak konieczności używania pędzla i skrócenie czasu potrzebnego na usunięcie zbędnego owłosienia.

Gdzie wyrzucać maszynki do golenia?

W dzisiejszych czasach wielu Panów korzysta także z elektrycznych maszynek do golenia. Ich używanie nie wymaga korzystania z kremów, pianki, żelu lub mydła. Dla dużej części osób nie jest to jednak komfortowe. Maszynki elektryczne mogą wywoływać podrażnienia a po stępieniu ostrzy należy je wymienić na nowe.

Wówczas pojawia się kolejny problem związany z zagospodarowaniem odpadów. Urządzenia zasilane prądem muszą być zutylizowane w sposób profesjonalne i traktowane tak jak zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Zgodnie z obowiązującymi przepisami trzeba je wyrzucić w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych lub podczas zbiórek organizowanych przez Gminy.

 

Zobacz też:

Jednodniowy wynajem toalet
Toalety przenośne na Święto Zmarłych
Porady odpadowe dla każdego
Odpady elektroniczne
Długoterminowy wynajem toalet
Krótkoterminowy wynajem toalet

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Płońsk

4 godz temu