Wiele osób uważa, że palenie papierosów jest passe. W końcu zatruwają one nasz organizm i wydzielają okropny zapach, który przeszkadza wszystkim wokół.

Gdzie wyrzucać opakowania po papierosach ?

Nadal jednak wśród nas można spotkać osoby, które lubią rozkoszować się dymem. I choć ich nałóg nie jest niczym pozytywnym to powinny one również zadbać o środowisko i wiedzieć, gdzie wyrzucać paczki po papierosach. A nie jest to wcale takie proste. Przeciętna paczka składa się bowiem z papieru, folii zewnętrznej oraz wewnętrznej. Postępując zgodnie z zasadami segregacji, folię zewnętrzną należy wyrzucić do pojemnika na metale i tworzywa sztuczne, sam kartonik do kosza na papier, a wewnętrzną wyściółkę do kubła na śmieci zmieszane. Jak widać palacze mają więc całą masę pracy z wyrzuceniem opakowania, w którym znajduję się ich ulubione cygaretki.

 

Gdzie wyrzucać paczki po papierosach ?

Gdzie wyrzucać paczki po papierosach ?

Gdzie wyrzucać paczki po papierosach?

Stosując zasady recyklingu można zrobić coś dobrego dla środowiska i przyczynić się do jego ochrony. Jednak nadal jest taka lista odpadów, która sprawia problemy w procesie segregacji. Niewątpliwie należą do nich paczki po papierosach. I tutaj pojawia się pytanie: gdzie wyrzucać paczki po papierosach? Odpowiedź nie jest jednoznaczna. Jak można się domyślić wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest dana paczka. W przypadku zabrudzonej czy zawilgoconej paczki należy ją wyrzucić do odpadów zmieszanych. Do recyklingu nadają się kartoniki z papieru i to niezależnie czy jest miękki czy usztywniany. Pamiętajcie jeszcze o tym, by z kartoników usunąć resztki papierosów, natomiast folię z paczek należy wyrzucić do kosza bądź worka w kolorze żółtym. Warto jeszcze zwrócić uwagę na sam fakt, że wiele kartonów wyścielanych jest dodatkowo folią aluminiową bądź na paczce znajdują się tłoczenia z aluminium czy innego tworzywa sztucznego. W takim przypadku możliwe jest wyrzucenie kartonika do odpadów zmieszanych, a wynika to z tego, że recyklingowi podlegają tylko większe elementy np. papierowe.

Zobacz też:

Procedura wynajmu toalet online
Dlaczego warto wynająć kabinę online ?
Typowe odpady z remontu i budowy
Platforma zakupowa do wynajmu toalet
Gdzie wyrzucać elektronikę ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Radom

3 godz temu