Chcąc poszukać informacji na temat tego, gdzie wyrzucać panele podłogowe można natrafić na wiele stron WWW. Mało jest jednak takich źródeł, które kompleksowo zgłębiają wyżej wymieniony temat.

W ślad za potrzebami wielu osób postanowiliśmy zatem zebrać wszystko w jedną całość. Nikt chyba nie zaprzeczy, że panele są jednym z popularniejszych materiałów podłogowych. Masowo można spotkać je w wielu domach i zakładach pracy. W momencie ich wymiany na nowe pojawia się jednak problem, który warto rozważyć pod katem postępowania z odpadami. Do najpopularniejszych metod ich zagospodarowania zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać panele podłogowe ?

  • Wynajęcie kontenera na odpady poremontowe – jeśli nie wiadomo, gdzie wyrzucać panele podłogowe to warto poszukać firmę wywozową, które zajmie się ich odbiorem. Poszukiwania przedsiębiorstw odbierających śmieci z demontażu warto rozpocząć lokalnie lub za pośrednictwem naszej wyszukiwarki. Odpady poremontowe, które składać się będą ze starych paneli mogą zostać przewiezione do punktu utylizacji w kontenerze lub specjalistycznym worku.
  • Transport śmieci do PSZOK – dobrym rozwiązaniem na to, gdzie wyrzucać stare panele jest PSZOK. Wspomniany wyżej przybytek mieście się w większości Gmin i przyjmuje panele podłogowe w ramach złożonej przez Państwa deklaracji odpadowej. Przed przywiezieniem śmieci na „gratowisko” warto się upewnić co do godzin jego otwarcia i zasad przyjęć.
  • Oddanie paneli znajomym lub zwrócenie ich do sklepu – w niektórych przypadkach może się okazać, że po remoncie zostaną panele, których nie udało się zużyć. W takiej sytuacji można pomyśleć o oddaniu ich znajomym lub uczynieniu sobie rezerwy na wypadek uszkodzenia któregoś z nich. W części przypadków panele będzie też można oddać do sklepu za okazaniem paragonu. Dobrą praktyką przed rozpoczęciem kładzenia podłogi jest jej dokładne obmierzenie. Kupno właściwej ilości elementów pozwala zaoszczędzić pieniądze i środowisko naturalne.

 

Gdzie wyrzucać panele podłogowe ?

Gdzie wyrzucić stare panele ?

 

Paneli nie powinno się spalać w przydomowych piecach. I choć wiele osób nie widzi w tym nic złego to trzeba zdać sobie sprawę, że trują w ten sposób środowisko. W panelach znajdują się bowiem substancje takie jak kleje i lakiery, które mogą być silnie toksyczne.

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać odpady biodegradowalne ?
Gdzie wyrzucać kasety VHS ?
Gdzie wyrzucać słuchawki ?
Gdzie wyrzucać paragony ?
Gdzie wyrzucać kosmetyki ?
Gdzie wyrzucać stare ubrania ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Poznań

4 godz temu