Gdzie wyrzucać PAP – 21 ?

Gdzie wyrzucać PAP – 21 ?

Żyjemy w czasach, które są kluczowe dla dalszych losów naszej planety. Nie ma się co dziwić skoro, postępujący efekt cieplarniany, niebezpieczne zjawiska pogodowe i powodzie spędzają sen z powiek już nie tylko ekologom, ale i każdemu z nas.

Na szczęście, aby zapobiec dalszej degradacji środowiska stosuje się coraz to lepsze rozwiązania systemowe, które mają zatrzymać tzw. „zegar zagłady” (doomsday clock). Gross tych metod dotyczy oczywiście odpadów. Jednym ze sposobów na ich lepszą identyfikację jest stosowanie symboli materiałów do recyklingu. Jednym z nich jest PAP – 21. Za tajemniczą nazwą, która określa wyżej wymieniony odpad, kryje się tektura. Ale oznaczenie produktów i opakowań piktogramami nie wystarczy do tego, aby dowiedzieć się, gdzie wyrzucać PAP – 21. W obecnych czasach z tego typu nieczystościami należy postąpić następująco:

Gdzie wyrzucać PAP – 21 ?

  • Wyrzucić do pojemnika na odpady – jedną z lepszych odpowiedzi na pytanie związane z tym, gdzie wyrzucać PAP – 21 są niebieskie pojemniki na odpady. Z tego typu pojemników na śmieci mogą skorzystać mieszkańcy niemal wszystkich nieruchomości, a ich obecność na posesji wynika wprost z obowiązku segregacji. Przed wyrzuceniem tektury warto ją zgnieść i o ile to możliwe pozbawić obecności resztek innych materiałów (np. taśm pakowych). W przypadku zanieczyszczenia odpadów tektury substancjami oleistymi, należy je wyrzucić do kosza na śmieci zmieszane.
  • Zawieźć do punktu skupu – jeśli zastanawiacie się Państwo, gdzie wyrzucać PAP – 21 to warto przypomnieć sobie o skupach makulatury. Firmy zajmujące się przyjmowaniem papieru i tektury mogą zapewnić Państwu zbyt na wyżej wymieniony surowiec, a nawet za niego zapłacić. W przypadku firm dobrym sposobem na poradzenie sobie z płynnością odbiorów jest podpisanie stałej umowy o współpracy w zakresie odpadów o kodzie 15 01 01 (papier i tektura).
  • PSZOK – opakowania oznaczone symbolem PAP – 21 są także przyjmowane przez większość PSZOK – ów. Dostarczenie śmieci do tego typu miejsc ma sens w przypadku nagromadzenia się odpadów, których nie są w stanie pomieścić przydomowe pojemniki na śmieci. Tego typu sytuacje mają miejsce np. po przeprowadzce.

 

Gdzie wyrzucać PAP - 21 ?

Gdzie wyrzucać PAP – 21 ?

 

Zobacz także:

Czy warto kupić swoją własną kabinę WC ?
Pojemności koszy na śmieci
Czego nie wyrzucać do pojemnika na śmieci zmieszane ?
Wynajem ogrodzeń online
Organizacja punktu gospodarowania odpadami
Gdzie wyrzucać tekstylia?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Jędrychów

3 godz temu