Nie tylko najmłodsi zastanawiają się, gdzie wyrzucać papierki po cukierkach. W końcu słodycze uwielbiają wszystkie grupy wiekowe. Abstrahując od tego, czy są one zdrowe czy też nie za bardzo warto spojrzeć na opakowanie po ulubionym przysmaku pod kątem odpadowym.

Gdzie wyrzucać papierki po cukierkach?

Do cech, które powinniśmy ocenić przy tej okazji zaliczyć można przed wszystkim rodzaj surowca, z którego zostało ono wykonane. Przy dużej liczbie producentów słodyczy nie można jednak liczyć na znalezienie „złotej reguły”. Należy zatem stosować ogólne zasady postępowania z nieczystościami. Kartonik po czekoladzie powinien trafić do pojemnika na makulaturę, a foliowa obwoluta otaczająca cukierki do żółtego pojemnika na tworzywa. Podobnie rzecz ma się z aluminium, które nieraz chroni przed roztopieniem czekoladowe figurki. W przypadku dylematów dobrym pomysłem jest sprawdzenie oznaczeń na paczce z cukierkami lub innymi słodkościami.

 

Gdzie wyrzucać papierki po cukierkach ?

Gdzie wyrzucać papierki po cukierkach ?

Co zrobić z papierkami po cukierkach?

Jak już wspominaliśmy papierki po cukierkach wyrzuca się do różnych pojemników, biorąc pod uwagę materiał, z jakiego są wykonane. Większość cukierków posada podwójne zabezpieczenie i często jest to papier oraz folia. Jeżeli macie możliwość rozdzielenia tych dwóch materiałów, to wtedy proces segregacji jest bardzo klarowny. Gdzie wyrzucać papierki po cukierkach? Oczywiście do kosza na odpady mieszane, co oczywiście dotyczy sytuacji, gdy papierki są brudne. Gdzie wyrzucać folię po cukierkach? W przypadku folii sytuacja jest łatwiejsza, gdyż wystarczy ją przetrzeć, by usunąć resztki nadzienia czy czekolady. Wtedy ten materiał może zostać poddany recyklingowi i trafi do żółtego kosza na odpadki. Natomiast papierowe papierki w teorii są bardzo ekologiczne. Natomiast nie zawsze mogą zostać poddane recyklingowi. Dotyczy to sytuacji, gdy są brudne czy też kleiste. Dobrym przykładem są papierki po krówkach. Pamiętajcie jeszcze, że jeżeli papierki będą potargane, to muszą trafić podobnie jak brudne, do kosza na odpady zmieszane.

Zobacz też:

Czy warto kupić swoją własną kabinę WC?
Pojemności koszy na śmieci
Czego nie wyrzucać do pojemnika na śmieci zmieszane?
Wynajem ogrodzeń online
Organizacja punktu gospodarowania odpadami
Jakie są korzyści z wynajmu toalet online?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Sanok

6 godz temu