Każdy z nas czasami musi zrobić porządki w swoich dokumentach. Tyczy się to zazwyczaj wyrzucenia papierów, które nie są nam już potrzebne.

Gdzie wyrzucać paragony ?

Niewątpliwie należą do nich paragony, które czasami zachowujemy przez jakiś czas. W Polsce paragon powinien być wydany przy każdej transakcji płatniczej, bez zgłaszania takiej potrzeby przez klienta W końcu podaje on cenę produktu i stawkę VAT, która jest przypisana do danego dobra. Historia paragonów liczy ponad 100 lat. Pierwsze paragony powstały w 1910 roku, a ich nazwa pochodzi prawdopodobnie od austriackiej drukarni, która zapoczątkowała ich produkcję. W języku potocznym mianem paragonów zwykło się nazywać bardzo wiele dokumentów, wydrukowanych na papierze z rolki. Paragonem może być więc bilet z parkomatu, czy też wydruk z bankomatu.  Jak wszystko jednak, paragony nie są wieczne. W momencie, gdy upłynął już ich termin ważności musimy je umieścić w odpowiednim pojemniku. Nikogo zatem nie może dziwić fakt, że wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać paragony. I choć na pierwszy rzut oka wydawałoby się, że są one zrobione ze zwykłego papieru to prawda jest zupełnie inna. Paragony wykonane są z jego termicznego odpowiednika. Podobnie jak papier faksowy należy je wyrzucać do kosza na śmieci zmieszane.  Minusem paragonów jest to, że z czasem blakną i trudno jest odczytać informacje, które są na nich zgromadzone. Aby zarchiwizować paragon, dobrze jest go skserować. W przeciwnym razie możemy nie móc z niego w razie potrzeby skorzystać.

 

Gdzie wyrzucać paragony ?

Gdzie wyrzucać paragony ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać ziemię ?
Gdzie wyrzucać pampersy, podpaski i tampony ?
Gdzie wyrzucać opakowania po przyprawach ?
Gdzie wyrzucać folię aluminiową ?
Gdzie wyrzucać meble, kanapę, stary dywan i drzwi ?
Gdzie wyrzucić tubkę po paście do zębów ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Piła

6 godz temu