Gdzie wyrzucać piankę poliuretanową ?

Gdzie wyrzucać piankę poliuretanową ?

Pianka poliuretanowa to materiał, który jest na masową skalę wykorzystywany w budownictwie. Wpływ na taki stan rzeczy mają przede wszystkim jej właściwości.

Ale, aby powiedzieć o nich trochę więcej, warto przyjrzeć się piance nieco bliżej. Materiał ten uzyskiwany jest z surowej ropy naftowej i wykazuje dobre parametry termiczne, odporność na grzyby i pleśnie, a także znoszą duże obciążenia. Historia pianek poliuretanowych liczy kilka generacji. W sprzedaży można spotkać pianki otwarto komórkowe elastyczne i zamknięto komórkowe sztywne. Z perspektywy ochrony środowiska recykling pianek poliuretanowych nie należy do najprostszych. Instalacje, które zajmują się zagospodarowaniem wyżej wymienionego produktu stosują między innymi regranulację, czy też prasowanie z wykorzystaniem środka wiążącego. Podstawowym pytaniem, które jest istotne z punktu widzenia ekologii są kwestie związane z tym, gdzie wyrzucać piankę poliuretanową. W chwili obecnej można ją zagospodarować następująco:

Gdzie wyrzucać piankę poliuretanową ?

  • Dostarczenie do PSZOK – jedną z lepszych metod na rozwianie dylematów związanych z tym, gdzie wyrzucać piankę poliuretanową jest dostarczenie jej do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów. Tego typu miejsce przyjmuje odpady poremontowe, a warunkiem do skorzystanie z możliwości bezpłatnego pozbycia się śmieci jest aktywna deklaracja odpadowa. Z PSZOK – u mogą skorzystać osoby fizyczne, a firmy muszą poradzić sobie z wyżej wymienionymi nieczystościami w sposób komercyjny.
  • Zamówienie kontenera na odpady – pianka poliuretanowa posiada kod odpadu 07 02 13 i należy do grupy tworzyw sztucznych. Aby się jej pozbyć można zamówić kontener na śmieci u jednego z lokalnych dostawców usług wywozowych. Ze sposobu tego mogą skorzystać przedsiębiorstwa budowlane i klienci indywidualni. Dla tych ostatnich wrzucenie pianki do zbiornia na nieczystości może być o wiele wygodniejsze od konieczności samodzielnego organizowania transportu do PSZOK – u.
  • Odbiór w big bagach – alternatywnym sposobem na pozbycie się pianek poliuretanowych może być również umieszczenie ich w workach na odpady poremontowe. Tzw. „big bagi” są wykorzystywane na masową skalę wszędzie tam, gdzie nie można podstawić kontenera na śmieci. Odbiór pianki poliuretanowej w torbach na śmieci musi być oczywiście wcześniej uzgodniony z wcześniej wybranym przedsiębiorstwem wywozowym.

 

Gdzie wyrzucać piankę poliuretanową ?

Gdzie wyrzucać piankę poliuretanową ?

 

Zobacz także:

Gdzie wyrzucać popiół ?
Gdzie wyrzucać jedzenie ?
Typowe śmieci w okresie Bożego Narodzenia
Najczęściej używane kody odpadów
Gdzie wyrzucać styropian i jak się go pozbyć ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Przysucha

6 godz temu