Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Poznań
4 min. temu

Gdzie wyrzucać płytki PCV ?

gdzie wyrzucac plytki pcv 400x300 - Gdzie wyrzucać płytki PCV ?
2021-07-16 Smieci

Płytki PCV inaczej nazywane są również płytkami winylowymi. W przeszłości były one zdecydowanie bardziej popularne niż dziś.

Nadal jednak wiele osób lubuje się w tego typu materiałach, które w obecnych czasach zyskały przebogate wzornictwo. Na omawiane dziś produkty warto również spojrzeć także pod kątem odpadowym. W wielu domach trzeba je wymienić na nowe lub znaleźć dla nich alternatywę. W kontekście tym pojawia się problem z tym, gdzie wyrzucać płytki PCV. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby radzenia sobie z tego rodzaju nieczystościami. I choć płytek winylowych nie można wyrzucać do przydomowych pojemników na odpady to można z nimi postąpić w następujący sposób:

Gdzie wyrzucać płytki PCV ?

  • Dostarczyć do PSZOKPunkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powstały w celu przyjmowania odpadów, które wygenerują mieszkańcy w trakcie normalnego bytowania. Należą do nich także śmieci budowlane, których jednym z przedstawicieli są płytki PCV. PSZOK – i przyjmują tego rodzaju nieczystości nieodpłatanie, a warunkiem skorzystania z nich jest posiadanie aktualnej deklaracji odpadowej. Przed przywiezieniem płytek do punktu odbioru warto się upewnić, co do godzin jego otwarcia i ewentualnych limitów w zakresie oddawanych odpadów. W niektórych Gminach organizowane są także zbiórki mobilne, podczas których można pozbyć się zbędnych nieczystości.
  • Zamówić kontener na odpady – dobrym sposobem na pozbycie się płytek winylowych jest także zamówienie kontenera na odpady lub worka typu big bag. Skorzystanie z tego sposobu wiąże się z brakiem konieczności organizowania własnego transportu do PSZOK. Zamówienie komercyjnej usługi wywozowej jest również alternatywą dla firm budowlanych, które nie mogą oddawać odpadów na takich samych zasadach jak mieszkańcy.

 

Gdzie wyrzucać płytki PCV ?
Gdzie wyrzucać płytki PCV ?

 

Płytek PCV nie powinno się wyrzucać do pojemników na opady, które są opróżniane w ramach ogólnie obowiązującego systemu zbiórki. Tego typu działanie może grozić otrzymaniem upomnienia o braku segregacji i koniecznością ponownego przesortowania śmieci. Dobrym sposobem na znalezienie firmy, które będzie mogła odebrać płytki PCV jest poszukanie jej w Internecie lub za pośrednictwem naszej wyszukiwarki.

Zobacz także:

System zbiórki odpadów
Jak wynająć ogrodzenia ?
Kody odpadów komunalnych
Jak obniżyć koszty wywozu śmieci ?
Czego nie wolno wyrzucać do pojemników ?
Gdzie wyrzucać brudny plastik?

Zamawiaj kabiny i opłacaj on-line za pomocą aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację