Każdy miłośnik zwierząt wielokrotnie zastanawiał się nad tym, gdzie wyrzucać psie odchody z posesji. Nie może to dziwić skoro problem ich występowania nie jest dla nikogo niczym przyjemnym.

Ale fekalia produkowane przez naszych milusińskich nie dotyczą tylko psów. Z różnego rodzaju ekskrementami mają do czynienia także domorośli hodowcy kotów, świnek morskich czy też ptactwa. Dziś przyjrzymy się jak z nimi postępować. Popularne „kupy” należy wyrzucać do:

Gdzie wyrzucać psie odchody z posesji ?

  • Pojemników na śmieci zmieszane – jeśli nie wiemy gdzie wyrzucać psie odchody z posesji to z pomocą przyjdą nam pojemniki na śmieci zmieszane. Mają one kolor czarny i to właśnie do kubłów na nieczystości resztkowe powinny trafić „kupy” wytworzone przez naszych „Reksiów” i „Fredów”. Dobrze jest przy tym w odpowiedni sposób je zabezpieczyć, a najlepszym sposobem wydaje się użycie do tego celu woreczków foliowych. Pod żadnym pozorem psich odchodów nie wolno wyrzucać do BIO. Nie tylko spowoduje one jego zanieczyszczenie, ale i może narazić Państwa na otrzymanie ostrzeżenia od ekipy wywozowej.
  • Koszów na psie odchodyproblematyka psich odchodów może być rozwiązana także na szereg innych sposobów. Zwłaszcza jeśli mieszkacie Państwo w dużym mieście i jesteście częścią większej społeczności. Na wielu osiedlach zamontowane zostały bowiem specjalne pojemniki na psie odchody, w których można się również zaopatrzyć w specjalne torebki. Służą one do zabezpieczenia „ładunku” i chronią otoczenie przed nieprzyjemnymi zapachami.
  • Toalety – na koniec niniejsze artykułu przygotowaliśmy coś dla miłośników kotów. To właśnie one są po psach najczęstszymi gośćmi w naszych domostwach. Jeśli więc, wiecie już gdzie wyrzucać psie odchody z posesji to z kotami pójdzie Państwu jeszcze łatwiej. Hodując koty warto zaopatrzyć się w specjalny żwirek zbudowany z włókien roślinnych i spłukiwać go wraz  zawartością w toalecie. Tego typu sposobność pozwala ograniczyć ilość nieczystości i tym samym zadbać o nasze najbliższe otoczenie. Osobiście uważamy, że kuweta wyposażona w żwirek z kukurydzy lub  innego zamiennika jest o wiele wygodniejsza od tradycyjnej.

 

Gdzie wyrzucać psie odchody ?

Gdzie wyrzucać psie odchody z posesji ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać ziemię ?
Gdzie wyrzucać pampersy ?
Gdzie wyrzucać opakowania po przyprawach ?
Gdzie wyrzucać folię aluminiową ?
Gdzie wyrzucać meble ?
Gdzie wyrzucić tubkę po paście do zębów ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Poznań

18 min. temu