Na końcu każdego malowania wielu z nas zastanawia się gdzie wyrzucać puszki po farbie. W końcu prawie zawsze zostają nam jej resztki, które trzeba w jakiś sposób zutylizować. A, że malowanie jest obecnie jedną z najpopularniejszych form dekoracyjnych, problem urasta do rangi masowego.

Tymczasem „nie taki diabeł straszny jak go malują”, jeśli już przyszło nam toczyć dyskusję na temat zagospodarowania farb. Istnieją bowiem, metody, dzięki którym pozbędziemy się farby, a nawet i będziemy mogli kogoś wspomóc. Jeśli więc nadal myślicie Państwo, gdzie wyrzucać opakowanie po farbach wraz zawartością to przede wszystkim:

Gdzie wyrzucać puszki po farbie ?

  • Popytajcie znajomych, czy nie potrzebują resztek farby – dylemat pod tytułem: „gdzie wyrzucać puszki po farbie” warto rozważyć w kontekście osób, z którymi utrzymujecie kontakt. Znajomi z pracy czy wspólnego spędzania wolnego czasu mogą mieć akurat potrzeby w wyżej wymienionym zakresie i puszka z odrobiną zawartości przyda się im przy remoncie. Dzięki tego typu zabiegowi uniknie się marnotrawstwa i zanieczyszczania naszej planety. Przy okazji może się również nadarzyć okazja do odsprzedaży, tego co zostało zakupione w nadmiarze.
  • Dajcie ogłoszenie do mediów społecznościowych – zamiast poszukiwania informacji na temat tego gdzie wyrzucać farby, lepiej jest znaleźć plan „B”. W omawianym dziś przypadku dobrym rozwiązaniem będzie ogłoszenie w mediach społecznościowych o farbach, których zamierzacie się Państwo pozbyć. W dobie Internetu może ono uzyskać całkiem spory odzew i sprawi, że pozbędziecie się problemu.
  • Wywieźcie opakowania po farbach do PSZOKPunkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych działają w zasadzie na terenie całego kraju. W większości przypadków daję one możliwość wyrzucania farb oraz opakowań po farbach. Do PSZOK – u śmieci można dostarczyć w ramach złożonych wcześniej deklaracji odpadowych. Takie rozwiązanie wymaga od Państwa samodzielnego dowiezienia odpadów pod wskazany adres lub wynajęcia transportu.
  • Przechowajcie na później – jeśli termin przydatności farby jest długi i jest możliwość jej przechowania to warto rozważyć i taką opcję. Być może resztki farby będzie można jeszcze gdzieś wykorzystać. Do miejsc, które warto wziąć pod uwagę zaliczyć można; działkę ROD, garaż czy też pomieszczenie firmowe.

 

Gdzie wyrzucać puszki po farbie ?

Gdzie wyrzucać puszki po farbie ?

 

Pobrudzone od farby gazety, worki czy folię malarską można wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane. Podobnie można postąpić z wysuszoną farbą lateksową, która może trafić do czarnego kosza na śmieci.

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać odpady zielone ?
Gdzie wyrzucać tonery ?
Gdzie wyrzucać wełnę mineralną ?
Gdzie wyrzucać psie odchody z posesji ?
Gdzie wyrzucać nakrętki od słoików ?
Gdzie wyrzucać gruz ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Piła

27 min. temu