Wynajęto toaletę z umywalką
do miejscowości Płońsk
9 min. temu

Gdzie wyrzucać puszki ?

gdzie wyrzucac puszki 400x300 - Gdzie wyrzucać puszki ?
2021-05-21 Smieci

Większość z nas przynajmniej raz w życiu zastanawiała się gdzie wyrzucać puszki. Nie ma w tym nic, co mogłoby niepokoić, skoro jest to jedno z popularniejszych rodzajów opakowań.

W puszkach przechowuje się przeróżne rzeczy. Producenci z różnych branż używają puszek do przechowywania takich substancji jak napoje, farby czy chemikalia. Ale blacha, z których są wykonane może równie dobrze posłużyć do umieszczenia w niej jedzenia, karmy dla zwierząt czy też środków ochrony roślin. W zależności tego do czego służy dana puszka, różne są metody postępowania z jej odpadem. Dziś przyjrzymy się najpopularniejszym rodzajom puszek, rozwiewając Państwa dylematy. Wśród najpopularniejszych wyróżnić możemy:

Gdzie wyrzucać puszki ?

  • Gdzie wyrzucać puszki po piwie ?

Piwo to jeden z popularniejszych napojów wyskokowych. Z roku na rok jego konsumpcja wykazuje tendencje zwyżkowe. Polacy chętnie sięgają po piwo i inne napoje, które mają mniej procentów od wódki, whisky czy brandy. Starczy powiedzieć, że w 2019 każdy z nas wypijał średnio 100,5 litra piwa rocznie. Gdyby przeliczyć te wartości na puszki to byłoby ich aż 200. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zarówno puszki po piwie jak i napojach należy umieszczać w pojemnikach na metale i tworzywa sztuczne.

  • Gdzie wyrzucać puszki po konserwach ?

W puszkach przechowywana jest także żywność taka jak np. przecier pomidorowy, konserwa mięsna czy groszek do sałatek. Po opróżnieniu zawartości należy przepłukać opakowanie po danym produkcie wodą i podobnie jak w przypadku puszek po piwie umieścić je w koszu na metale i tworzywa sztuczne. W niektórych gminach puszki – zarówno te żelazne jak i aluminiowe można zawieźć do PSZOK. Alternatywną metodą postępowania z puszkami jest również ich gromadzenie, a następnie wywożenie do skupów złomu.

  • Gdzie wyrzucać puszki po farbie i chemikaliach ?

Puszki po farbach, opakowaniach po środkach ochrony roślin i innych tego typu substancjach należy zawieźć do PSZOK lub zostawić w sklepie, w którym zostały zakupione. Szerzej tematy związane z puszkami po farbach omówiliśmy w niniejszym artykule

 

Gdzie wyrzucać puszki ?
Gdzie wyrzucać puszki ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać paczki po papierosach ?
Gdzie wyrzucać odpady gastronomiczne ?
Gdzie wyrzucać opony ?
Gdzie wyrzucać stare garnki ?
Gdzie wyrzucać styropian i jak się go pozbyć ?
Gdzie wyrzucać potłuczone szkło ?

Zamawiaj nasze usługi i opłacaj on-line przy pomocy aplikacji mobilnej
Pobierz aplikację