Większość z nas przynajmniej raz w życiu zastanawiała się gdzie wyrzucać puszki. Nie ma w tym nic, co mogłoby niepokoić, skoro jest to jedno z popularniejszych rodzajów opakowań.

W puszkach przechowuje się przeróżne rzeczy. Producenci z różnych branż używają puszek do przechowywania takich substancji jak napoje, farby czy chemikalia. Ale blacha, z których są wykonane może równie dobrze posłużyć do umieszczenia w niej jedzenia, karmy dla zwierząt czy też środków ochrony roślin. W zależności tego do czego służy dana puszka, różne są metody postępowania z jej odpadem. Dziś przyjrzymy się najpopularniejszym rodzajom puszek, rozwiewając Państwa dylematy. Wśród najpopularniejszych wyróżnić możemy:

Gdzie wyrzucać puszki ?

  • Gdzie wyrzucać puszki po piwie ?

Piwo to jeden z popularniejszych napojów wyskokowych. Z roku na rok jego konsumpcja wykazuje tendencje zwyżkowe. Polacy chętnie sięgają po piwo i inne napoje, które mają mniej procentów od wódki, whisky czy brandy. Starczy powiedzieć, że w 2019 każdy z nas wypijał średnio 100,5 litra piwa rocznie. Gdyby przeliczyć te wartości na puszki to byłoby ich aż 200. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zarówno puszki po piwie jak i napojach należy umieszczać w pojemnikach na metale i tworzywa sztuczne.

  • Gdzie wyrzucać puszki po konserwach ?

W puszkach przechowywana jest także żywność taka jak np. przecier pomidorowy, konserwa mięsna czy groszek do sałatek. Po opróżnieniu zawartości należy przepłukać opakowanie po danym produkcie wodą i podobnie jak w przypadku puszek po piwie umieścić je w koszu na metale i tworzywa sztuczne. W niektórych gminach puszki – zarówno te żelazne jak i aluminiowe można zawieźć do PSZOK. Alternatywną metodą postępowania z puszkami jest również ich gromadzenie, a następnie wywożenie do skupów złomu.

  • Gdzie wyrzucać puszki po farbie i chemikaliach ?

Puszki po farbach, opakowaniach po środkach ochrony roślin i innych tego typu substancjach należy zawieźć do PSZOK lub zostawić w sklepie, w którym zostały zakupione. Szerzej tematy związane z puszkami po farbach omówiliśmy w niniejszym artykule.

 

Gdzie wyrzucać puszki ?

Gdzie wyrzucać puszki ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać paczki po papierosach ?
Gdzie wyrzucać odpady gastronomiczne ?
Gdzie wyrzucać opony ?
Gdzie wyrzucać stare garnki ?
Gdzie wyrzucać styropian i jak się go pozbyć ?
Gdzie wyrzucać potłuczone szkło ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Jędrychów

6 godz temu