Ręczniki papierowe to kolejny odpad, który można na stałe powiązać z kuchnią lub łazienki. To właśnie tam używamy ich najczęściej i próbujemy się pozbyć na szereg różnych sposobów.

Gdzie wyrzucać ręczniki papierowe ?

U wielu z nas rodzi się pytanie, gdzie wyrzucać ręczniki papierowe. Nie ma w tym nic dziwnego skoro są one wykorzystywane do wycierania wielu powierzchni, a także skóry naszych dłoni. Jednym z gorszych pomysłów jest zapewne spłukanie ich w toalecie. Z racji dość znaczącej grubości mogą się one nie rozpuścić w wodzie i spowodować awarię kanalizacji. Nikomu chyba nie trzeba specjalnie tłumaczyć, czym grozi tego typu zachowanie. Jeśli więc chcemy uniknąć problemów to najlepszym rozwiązaniem będzie umieszczenie zabrudzonego ręcznika w pojemniku na śmieci niesegregowane. Podobnie należy postąpić z chusteczkami higienicznymi i papierem toaletowym.

 

 

Gdzie wyrzucać ręczniki papierowe ?

Gdzie wyrzucać ręczniki papierowe ?

Gdzie wyrzucać ręczniki papierowe?

Z roku na rok rośnie zużycie ręczników papierowych. Niestety nie wpływa to pozytywnie na ekologię. Otóż duże zapotrzebowanie sprawia, że wycina się zdecydowanie większe ilości drzew. Jak już wspominaliśmy w żadnym wypadku nie należy wyrzucać ręczników papierowych do toalety, gdyż mogą zatkać odpływ, a przy tym takie rozwiązanie jest szkodliwe. Gdzie wyrzucać ręczniki papierowe? W teorii sytuacja wygląda bardzo prosto, a mianowicie zużyte ręczniki trzeba wyrzucić do odpadów zmieszanych. Ręczniki, które powinny wylądować w odpadach zmieszanych powinny być brudne, tłuste czy też mokre. Jeżeli takowe trafiłyby do kosza niebieskiego, to mogłyby zanieczyścić pozostałą frakcję odpadów. Natomiast są sytuacje, że ręcznik papierowy służy nam tylko do przetarcia, np. kurzu z blatu i jednak okazuje się, że wcale nie jest on po użyciu brudny. W takie sytuacji może on trafić do niebieskiego pojemnika na papier. Pamiętajcie jeszcze o tym, że ręcznik, który wyrzucacie do odpadów nadających się do recyklingu nie może być w małych kawałkach.

Zobacz też:

Segregacja odpadów w firmie
Gdzie wyrzucać odpady gastronomiczne?
Aplikacja MPK Pure Home
Jakie są podstawowe rodzaje śmieciarek
Oprogramowanie dla firm komunalnych
Po co powstały PSZOK – i?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Gdynia

35 min. temu