Gdzie wyrzucić słoiki z zawartością?

Każdy z nas jest zobligowany do segregowania śmieci. Jednak prawda jest taka, że czasami można mieć wątpliwość, gdzie dany odpad wyrzucić. Dziś podpowiemy Wam, gdzie należy wyrzucać słoiki z zawartością.

Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucić słoik z zawartością. W teorii wydaje się to proste, jednak czasami można mieć wątpliwości. Warto wiedzieć, że dzięki segregowaniu pozytywnie wpływa się na ekologię. Jednocześnie nie segregując śmieci bądź robiąc to źle można otrzymać karę finansową. Nim wyrzucicie dany odpad powinniście sprawdzić, jaki znak widnieje na opakowaniu. Trzeba tutaj wiedzieć, że dzięki segregacji odpadów na składowiskach znajduje się mniej śmieci, co przekłada się na mniejsze koszty dla środowiska oraz społeczeństwa. Jednocześnie odpowiednio segregowane odpady są dobrym surowcem do recyklingu. Gdzie wyrzucić pełne słoiki? Oczywiście do śmieci zmieszanych. Ale tylko wtedy, gdy ich umycie jest niemożliwe bądź też wiąże się z dużym zużyciem wody. Jeżeli w słoiku znajduje się jogurt czy śmietana bądź kompot, to zawartość wystarczy wylać do zlewu, szklany słoik umyć i wyrzucić do kontenera w kolorze zielonym, natomiast wieczko należy wyrzucić do kontenera na plastik i metal, czyli żółtego.

Brudne słoiki – segregacja jest niezbędna

Słoik z zawartością powinien trafić do odpadów zmieszanych, czyli kosza na śmieci w kolorze czarnym. Ale jeżeli jest to możliwe, to należy wysegregować śmieci. W tym przypadku zawartość słoika trzeba wrzucić do odpowiedniego pojemnika. Jeżeli w słoiku znajdują się warzywa, to trzeba je wrzucić do pojemnika bio, czyli brązowego. W następnym kroku powinniście dokładnie wypłukać słoik, który następnie powinien trafić do odpadów szklanych. W przypadku brudnych słoików segregacja jest możliwa, chyba że znajduje się w nim np. olej napędowy czy benzyna. W tego typu sytuacjach umycie słoika wiązałoby się z naprawdę dużym zużyciem wody, a przez to takie działanie byłoby nieekologiczne. Trzeba pamiętać, jak ważna jest segregacja i dlaczego jest niezbędna. W przypadku remontu warto zdecydować się na wywóz gruzu Jawor. To gwarancja wysokiej jakości usług i terminowo wykonanych prac. Pamiętajcie, aby zawsze segregować śmieci i zrobić coś dobrego dla natury.

 

Gdzie wyrzucić słoik z zawartością?

Gdzie wyrzucić słoik z zawartością?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucić trociny?
Zamów ogrodzenie tymczasowe
Zamów przenośną toaletę online
Gdzie wyrzucać tetra pak?
Pojemniki na odpady Lębork
Pojemniki na odpady Legionowo

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Jędrychów

6 godz temu