Wśród nas znajduje się duża grupa osób, które wprost ubóstwiają muzykę. Czas pandemii był dla nich niewątpliwe niekorzystny, gdyż były pozbawione źródła uciech w postaci koncertów.

Gdzie wyrzucić zepsute słuchawki ?

Nic wiec dziwnego, że część z nich zaopatrzyła się w sprzęty, które pozwalały oddać się w całości dźwiękom. Przy tej okazji pojawił się problem z tym, gdzie wyrzucać słuchawki, które zostały wymienione na nowe. Odpowiedź na wyżej wymienione pytanie jest prosta. Sprzęt do słuchania muzyki jest zasilany prądem, a więc po zużyciu podlega takim samym prawom jak: pralka, lodówka, czy telewizor. Należy go więc, albo zawieźć do PSZOK, albo innego punktu przyjmującego elektro. Wskutek zmian w prawie obowiązek przyjęcia starych słuchawek mają również sklepy. Przepisy nie określają jednak zasad pozbywania się starych urządzeń.

 

Gdzie wyrzucać słuchawki ?

Gdzie wyrzucać słuchawki ?

Gdzie wyrzucać stare słuchawki?

Słuchawki są sprzętem elektronicznym, a więc należy je wyrzucić do elektrośmieci. Wiele osób zastanawia się, czy można wyrzucić takie słuchawki np. do żółtego kosza, czy też do odpadów mieszanych. Oczywiście odpowiedź na to pytanie jest jedna i brzmi: nie. Zatem, gdzie wyrzucić zepsute słuchawki? Nawet słuchawki, które są obleczone skórą czy tworzywem sztucznym trzeba wyrzucać właśnie do elektrośmieci. Można wybrać jedną z kilku opcji, a mianowicie oddać słuchawki do sklepu, gdy kupuje się nowy sprzęt. Warto wiedzieć, że sklepy mają obowiązek przyjęcia takiego towaru. Łatwiejszym rozwiązaniem jest zaniesienie sprzętu do punktu zbioru elektrośmieci. Bardzo łatwo takowy znaleźć wystarczy tylko wykorzystać wyszukiwarkę internetową i znaleźć najbliższy punkt. Jeżeli chcecie wyrzucić nie tylko słuchawki, ale też więcej sprzętu RTV i AGD, to możecie zamówić wyspecjalizowaną firmę, która odbiera takie sprzęty. Trzeba też wiedzieć, że PSZOK-i oferują nieodpłatne przyjęcie elektrośmieci. Tutaj zastosowanie ma ustawa śmieciowa z 1996 r. .

Zobacz też:

Podstawowe grupy odpadów
Gdzie wyrzucać styropian ?
Rodzaje toalet przenośnych
Koszty wywozu odpadów
Dzierżawa kabin online na jesień 2019 r.
Serwisowanie toalet przenośnych

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Zamość

3 godz temu