Gdzie wyrzucać stare szmaty ?

Gdzie wyrzucać stare szmaty ?

Niemal każdy z nas przy okazji porządków zastanawiał się nad tym, gdzie wyrzucać stare szmaty. Pytanie to ma jednak tak naprawdę bardzo wiele odpowiedzi, które zależą od tego z jakimi szmatami mamy do czynienia.

Gdzie wyrzucać stare szmaty ?

 Brudne, zaolejona, czy też nasączone niebezpiecznymi substancjami tekstylia utylizuje się bowiem inaczej od kołder, prześcieradeł, czy też niepotrzebnych ręczników. W realiach gospodarstwa domowego, odpady, o których mówimy należy wywieźć do PSZOK lub włożyć do specjalnych pojemników na odzież. O ile, tkaniny, których chcemy się pozbyć nie są podarte lub zniszczone można też pomyśleć o tym, aby oddać je osobom potrzebującym. W niektórych miejscach kraju zbiórką niepotrzebnych tkanin zajmują się Samorządy oraz różnego rodzaju fundacje. Niektóre Gminy informację na temat odbioru szmat, tkanin, odzieży i tekstyliów umieszczają także na swoich stronach WWW.

 

Gdzie wyrzucać stare szmaty ?

Gdzie wyrzucać stare szmaty ?

Jak postępować ze starymi szmatami?

Większość z nas generuje duże ilości odpadów, które niestety przyczyniają się do zanieczyszczenia powietrza. Jednocześnie dzięki segregacji można niejako to zmienić i rzeczywiście obniżyć ilość odpadów. Jednak nadal można mieć wątpliwości, gdzie niektóre rzeczy wyrzucać. Tutaj pojawia się pytanie choćby: gdzie wyrzucać stare szmaty? Wbrew pozorom odpowiedź nie jest taka prosta. Wszystko tak naprawdę zależy od tego czy szmaty są brudne, czy po prostu tylko zużyte. Szmaty zanieczyszczone olejem czy innymi tłustymi substancjami w żadnym wypadku nie nadają się już do ponownego wykorzystania i recyklingu. W tym przypadku należy wywieźć je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Gdzie wyrzucać stare ścierki? Czyste, acz nieco zniszczone szmaty do specjalnych pojemników na materiały. Jeżeli takich nie ma w waszej okolicy, to należy je wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Warto jeszcze sprawdzić, czy gmina nie przeprowadza zbiórki starych szmat, co dotyczy nie tylko odzieży czy tekstyliów, ale właśnie zwykłych poliestrowych szmatek.

Zobacz też:

Usługi komunalne online
Wynajem toalet na imprezy i festyny
Odbiór gruzu
Wynajem toalet online
Kolory pojemników na odpady
Recenzja aplikacji „Moje Odpady”

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Przysucha

30 min. temu