Tekstylia, odzież i tkaniny towarzyszą nam nieomal wszędzie. Każdy dom posiada przecież na wyposażeniu pościel, ręczniki czy narzuty, a wszyscy z nas przynajmniej kilka par spodni czy bluzek.

Niestety tekstylia mają to do siebie, że jak wszystko nie są wieczne. Raz na jakiś czas trzeba je wymienić na nowe, a powodów takiej sytuacji może być co najmniej kilka. Naturalne zużycie, przedarcie, czy poplamienie to tylko niektóre z powodów, które mogą wpłynąć na naszą decyzje o pozbyciu się tego czy też innego fatałaszka. Bardzo często niektórych rzeczy pozbywamy się także z potrzeby odświeżenia garderoby, czy z powodu tego, że dane okrycie ciała dawno wyszło z mody. Przy każdej z tych okazji pojawiają się dylematy związane z tym, gdzie wyrzucać tekstylia. Na szczęście pomysłów na pozbycie się tego co niepotrzebne jest naprawdę wiele. Do najpopularniejszych zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać tekstylia ? Utylizacja tekstyliów

  • Oddane tekstyliów do PSZOK – u – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać tekstylia warto przypomnieć sobie o istnieniu takiego miejsca jak PSZOK. Wspomniany wcześniej punkt działa na terenie prawie każdej Gminy i zajmuje się przyjmowaniem odpadów od mieszkańców. Z racji tego, że tekstylia i odzież należą do grupy nieczystości komunalnych, każdy z nas może je tam dowieźć i pozostawić w ramach opłaty, którą uiszcza za wywóz śmieci.
  • Sprzedaż w Internecie – w dzisiejszych czasach wiele spraw dnia codziennego załatwiamy w Internecie. Nie inaczej może być z tekstyliami, których chcemy się pozbyć. Jeśli dana rzecz nie jest zniszczona, można spróbować sprzedać ja za pomocą portali społecznościowych lub giełd ogłoszeń. Niekiedy tak sprzedawane ciuchy mogą osiągnąć niemałą wartość. Wszystko zależy tutaj od naszej inwencji i przygotowania dobrych zdjęć. Uzyskane w ten sposób środki można dodatkowo przeznaczyć na zakup nowych produktów.
  • Oddane potrzebującym – jeśli nie uda nam się czegoś sprzedać to warto poszukać w okolicy instytucji, która niesie pomoc ubogim. Dom dziecka, noclegownia czy inne tego typu miejsca mogą potrzebować ubrań czy też pościeli i z chęcią przyjmą od Państwa, to czego już nie potrzebujecie. W niektórych miejscowościach organizowane są nawet zbiórki, dzięki którym takie przedmioty jak tekstylia można wystawić przed dom z gwarancją, że trafią w dobre ręce.

 

Gdzie wyrzucać tekstylia ?

Gdzie wyrzucać tekstylia ?

 

Zobacz także:

Segregacja odpadów w firmie
Gdzie wyrzucać odpady gastronomiczne ?
Aplikacja MPK Pure Home
Jakie są podstawowe rodzaje śmieciarek ?
Oprogramowanie dla firm komunalnych
Gdzie wyrzucić materac?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Poznań

5 godz temu