Tak zwany „podatek cukrowy” sprawił, że drastycznie wzrosła cena słodkich napojów gazowanych. Wielu z nas zaczęło więc szukać alternatyw w postaci chociażby soków, które są o wiele zdrowsze od popularnych wód z bąbelkami.

Opakowania tetra pak, gdzie wyrzucać

Nie jest to jednak jedyny powód, do tego by zastanowić się nad tym, gdzie wyrzucać tetra pak. W opakowaniach tego typu oprócz soków są przecież przechowywane napoje, a nawet sosy i koncentraty pomidorowe. Tetra pak to odpad, który jest trudny w zagospodarowaniu. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że zbudowano go z kilku materiałów. W przewadze jest to papier i aluminium. Odzyskiem tetra paków zajmują się firmy produkujące papier oraz wyspecjalizowane podmioty recyklingowe. W realiach naszego kraju  wyrzuca się go albo do pojemnika na zmieszane, albo na metale i tworzywa sztuczne. Decyduje o tym region, w którym Państwo mieszkacie i lokalne wytyczne w zakresie segregacji.

 

Gdzie wyrzucać tetra pak ?

Gdzie wyrzucać tetra pak ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać jedzenie ?
Gdzie wyrzucać opakowania po oleju silnikowym ?
Gdzie wyrzucać zapalniczki ?
Gdzie wyrzucać płyty CD i DVD ?
Gdzie wyrzucać lakiery do paznokci ?
Gdzie wyrzucać odpady ?

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Radom

1 min. temu