Tak zwany „podatek cukrowy” sprawił, że drastycznie wzrosła cena słodkich napojów gazowanych. Wielu z nas zaczęło więc szukać alternatyw w postaci chociażby soków, które są o wiele zdrowsze od popularnych wód z bąbelkami.

Gdzie wyrzucać tetra paki?

Nie jest to jednak jedyny powód, do tego by zastanowić się nad tym, gdzie wyrzucać tetra pak. W opakowaniach tego typu oprócz soków są przecież przechowywane napoje, a nawet sosy i koncentraty pomidorowe. Tetra pak to odpad, który jest trudny w zagospodarowaniu. Powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że zbudowano go z kilku materiałów. W przewadze jest to papier i aluminium. Odzyskiem tetra paków zajmują się firmy produkujące papier oraz wyspecjalizowane podmioty recyklingowe. W realiach naszego kraju  wyrzuca się go albo do pojemnika na zmieszane, albo na metale i tworzywa sztuczne. Decyduje o tym region, w którym Państwo mieszkacie i lokalne wytyczne w zakresie segregacji.

 

Gdzie wyrzucać tetra pak ?

Gdzie wyrzucać tetra pak ?

Tetra paki są typem opakowania, które po opróżnieniu wypełnione jest powietrzem. Warto przed wyrzuceniem śmieci zdać sobie sprawę, że bez odpowiedniego przygotowania odpad ten jest bardzo drogi w zagospodarowaniu.

Gdzie wyrzucać opakowania tetra pak?

Wpływ na taki stan rzeczy ma jego objętość, która w przysłowiowym „oka mgnieniu” może zapełnić pojemnik na odpady.

Jeśli nie obce jest nam dobro naszej planety powinniśmy zatem dość pieczołowicie zgnieść opakowania po mlekach, soku, czy winie.

Ustrzeżemy się w ten sposób przed koniecznością ciągłego opróżniania śmietników, co pozwoli zadbać o jakość powietrza, a także wpłynie pozytywnie na zmniejszeniu śladu węglowego. Rzadsze przyjazdy śmieciarek to także niższe koszty.

Na pytanie gdzie wyrzucać opakowania tetra pak odpowiedź zatem powinna być rozwinięta o to w jaki sposób dokonywać tej czynności.

Szacuje się, że przy zbiórce odpadów zmieszanych około 60% stanowią koszty utylizacji śmieci. Pozostałe 40% to koszty pracy, nadzoru oraz eksploatacji aut. W przypadku takich opakowań jak tetra paki czy tworzywa sztuczne procenty te mogą się jednak rozłożyć inaczej.

Wszystko przez fakt, że odpady te są lekkie, co sprawia, że w jednostkowym koszcie odbioru pojemnika dużą rolę odgrywa to w jaki sposób jest on wypełniony odpadem. Musimy zatem jako świadomi obywatele dołożyć wszelkich starań, aby kosze z surowcami wtórnymi były jak najobfitsze, co zaowocuje większą opłacalnością recyklingu.

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać jedzenie ?
Gdzie wyrzucać opakowania po oleju silnikowym ?
Gdzie wyrzucać zapalniczki ?
Gdzie wyrzucać płyty CD i DVD ?
Gdzie wyrzucać lakiery do paznokci ?
Gdzie wyrzucać odpady ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Radom

4 godz temu