Tak w domu jak i w firmie wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać tonery. Nie może to zaskakiwać, gdyż po pewnym czasie ich ilość sprawia, że trzeba znaleźć miejsce na ich zamienniki.

Tymczasem, ani pustych opakowań po tonerach, ani po tuszach nie wolno wyrzucać do zwykłych śmietników. Taki stan rzeczy sprawia, że trzeba się trochę nagłowić co z nimi zrobić. Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się zbędnego balastu. Z pomocą przychodzą tu tak rozwiązania systemowe jak i możliwości rynkowego wyzbycia się odpadów. Do najpopularniejszych z nich zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać tonery ?

  • Sprzedaż opakowań po tonerach i tuszach – w Internecie można znaleźć sporo ofert, które zachęcają do sprzedaży pustych tuszów oraz tonerów. Jeśli więc nie będziecie wiedzieli, gdzie wyrzucać tusze do drukarek to z pomocą przyjdą nam przedsiębiorstwa, które zajmują się ich ponownym wykorzystaniem. Przy odrobienie szczęścia można na tym całkiem dobrze zarobić i przy okazji pozbyć się śmieciowego problemu.
  • Zawiezienie nieczystości do PSZOK – podobnie jak w przypadku wielu innych odpadów, miejsce gdzie można złożyć tusze i tonery jest PSZOK. Przyjmie on tego typu elementy od wszystkich osób fizycznych nieodpłatnie i ramach złożonej wcześniej deklaracji odpadowej. Tego typu sytuacja jest bardzo komfortowa, gdyż nie trzeba już dłużej przechowywać wszystkiego na strychu, w piwnicy oraz w szafkach.
  • Oddanie śmieci do firmy komunalnej –  jeśli w naszym regionie działa firma komunalna to można nawiązać z nią kontakt i dostarczyć jej zużyte tusze oraz tonery. Zazwyczaj ich przyjęcie odbywa się w sposób odpłatny i jest rozliczane od masy. Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za tusze i tonery oscyluje od 1 złotówki do nawet 7 złotych za 1 kilogram. W uzasadnionych przypadkach przywiezienie śmieci może się wiązać z koniecznością wypisania karty w systemie BDO.

 

Gdzie wyrzucać tonery ?

Gdzie wyrzucać tonery ?

 

Tonery i tusze podlegają pod Ustawę z dnia 11 września 2015 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym. Kod odpadu jaki można im przypisać to 16 02 14 lub 20 01 36 .

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać zabawki ?
Gdzie wyrzucać ręczniki papierowe ?
Gdzie wyrzucać żarówki ?
Gdzie wyrzucać strzykawki ?
Gdzie wyrzucać kocie odchody ?
Gdzie wyrzucać baterie ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Sanok

7 godz temu