Ludzie dzielą się na kawoszy i oddanych fanów herbaty. Nie ma tym nic dziwnego skoro tak kawa i herbata to napoje, które znane są ze swoich rozmaitych właściwości.

Osobiście, nie wyobrażam sobie poranku bez łyku ulubionej kawy z dodatkiem mleka, której aromat wypełnia całą kuchnie. Bywa jednak, że tak na kawę jak i herbatę trzeba spojrzeć pod katem ekologii. W końcu chcąc tworzyć społeczeństwo recyklingu, nie można iść na kompromisy. I choć ani fusy po herbacie, ani kapsułki po kawie z ekspresu nie są odpadem, który jakoś znacząco wpływa na środowisko to powinniśmy wiedzieć, gdzie je wyrzucać. Siłą rzeczy pojawiają się więc takie pytania jak:

Gdzie wyrzucać torebki po herbacie, fusy po kawie i kapsułki z ekspresu ?

  • Gdzie wyrzucać torebki po herbacie ?

Torebki po herbacie mogą być zbudowane z różnych materiałów. Część z nich jest papierowa, a jeszcze inne polipropylenowe. Tak czy inaczej niezależnie od rodzaju torebki po ulubionym napoju Brytyjczyków powinny być umieszczone w pojemniku na odpady zmieszane.

  • Gdzie wyrzucać kapsułki po kawie ?

Kapsułki po kawie mogą być albo metalowe, albo plastikowe. Tak, czy inaczej trzeba je wyrzucić do kosza na metale i tworzywa sztuczne. Przed zainicjowaniem tej czynności należy opróżnić je z zawartości w postaci fusów.

  • Gdzie wyrzucać fusy po kawie i herbacie ?

Kawa i herbata są roślinami. Pomimo tego, że są one poddane obróbce termicznej to możemy je wyrzucić do pojemnika na bioodpady. W niektórych gminach nie jest to dozwolone, ale nadal w ten sposób mogą postępować osoby mające swój własny kompostownik.

 

Gdzie wyrzucać torebki po herbacie ?

Gdzie wyrzucać torebki po herbacie ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać opakowania po jajkach ?
Gdzie wyrzucać popiół ?
Gdzie wyrzucać klej do tapet ?
Gdzie wyrzucić akumulator ?
Gdzie wyrzucać opakowanie po piance do golenia ?
Gdzie wyrzucać flakony po perfumach ?

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Gorlice

2 godz temu