Palenie tytoniu to bardzo zgubny nałóg. Coraz więcej osób rezygnuje z niego, chcąc na dłużej cieszyć się zdrowiem. Bywa jednak, że i tak stajemy przed dylematem, gdzie wyrzucać zapalniczki.

Gdzie wyrzucać zapalniczki ?

W końcu służą one do wzniecania ognia i wcale nie trzeba być palaczem, aby z nich korzystać. Jeśli więc w Państwa domu znajdują się zapalniczki pozbawione gazu to należy je umieścić w pojemniku na odpady zmieszane. Osoby, które chcą jeszcze bardziej dbać o środowisko powinny zamiast jednorazówek, korzystać z zapalniczek wielorazowych. Tego typu urządzenia można ponownie napełnić gazem, a suma summarum będą one tańsze w eksploatacji. Dobrej klasy zapalniczki wystarczą na wiele lat i będziemy je wspominać z nostalgią. Dzieje się tak z przedmiotami, których używamy przez dłuższy czas, gdyż nieodzownie łączą się one z naszymi wspomnieniami.

 

Gdzie wyrzucać zapalniczki ?

Gdzie wyrzucać zapalniczki ?

Co zrobić ze starymi zapalniczkami?

Wiele osób zastanawia się, gdzie wyrzucać zapalniczki? Warto pamiętać, jak ważna jest ekologia. Zatem mając taką możliwość, warto korzystać z możliwości segregacji. Przede wszystkim pamiętajcie, że jeżeli Waszą zapalniczkę można ponownie nabić, to lepiej to zrobić, gdyż w ten sposób generuje się mniejszą ilość odpadów. W przypadku zapalniczek jednorazowych nie ma takiej możliwości. Pamiętajcie, że do kosza do segregacji odpadów można wyrzucić tylko pustą zapalniczkę. Ale niejako trzeba rozłożyć na części pierwsze. Elementy plastikowe należy wyrzucić do kosza na tworzywa sztuczne, a więc tego w kolorze żółtym. Podobnie zresztą jak te elementy, które wykonane są z metalu. Pozostałą  część zapalniczki można już wyrzucić do odpadów zmieszanych. Pamiętajcie jeszcze o tym, że części metalowe mogą być pomieszane z kamieniem i w takim przypadku należy taką zapalniczkę wyrzucić do pojemnika czarnego. Pamiętajcie, że zapalniczki wielorazowe trzeba utylizować tylko i wyłącznie wtedy gdy są uszkodzone i nie nadają się już do ponownego użycia.

Zobacz też:

Czemu toaleta to WC ?
Jak działa przenośna toaleta ?
Toalety na budowę
Gdzie wyrzucać kable i stare przewody ?
Gdzie wyrzucać opakowanie po mleku
jogurcie i maśle ?
Gdzie wyrzucać leki ?

Spodobał Ci się artykuł?

Skorzystaj z naszego kalkulatora on-line i zleć odbiór odpadów,
pod dowolny adres w kraju
Zamów odbiór odpadów

Autor wpisu:

Autor wpisu
ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Polecane z tej kategorii:

Nasza aplikacja mobilna Nasza aplikacja mobilna
Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Łódź

4 godz temu