Wiosna to dobry czas, by zastanowić się gdzie wyrzucać ziemię. To właśnie wtedy najczęściej przesadzamy kwiaty lub wykonujemy różnego rodzaje prace budowlane.

I choć ziemia jako taka jest odpadem raczej obojętnym to z jej nadmiarem trzeba sobie w jakiś sposób poradzić. Na szczęście istnieją sposoby, aby tego dokonać. W czasach, gdy jednym z priorytetów naszego społeczeństwa jest segregacja odpadów na ziemię trzeba spojrzeć pod kątem jej pochodzenia. W zależności od tego, skąd się wzięła można ją podzielić na:

Gdzie wyrzucać ziemię ? Pozbywamy się nadmiaru ziemi

  • Ziemię ogrodową z doniczek – odpowiedź na pytanie, gdzie wyrzucać ziemię warto rozpocząć od zwartości doniczek, w których uprawiamy rośliny ozdobne. Z tego typu odpadem mamy najczęściej do czynienia podczas przesadzania kwiatów. W większości przypadków ziemi nie jest wtedy dużo i należy ją wyrzucić do pojemnika na odpady zmieszane. Tego typu śmietniki są na wyposażeniu każdego gospodarstwa domowego w zabudowie jedno – lub wielolokalowej.
  • Ziemię z wykopów – takie miesiące jak marzec, kwiecień czy maj doskonale nadają się do prowadzenia wszelkiego rodzaju prac wokół naszej posesji. Temperatury są wtedy wyższe, a gleba zdecydowanie lepiej nadaje się do wykonania wykopu czy zerwania jej wierzchniej warstwy. Na ogół przy okazji tego typu prac ziemi jest bardzo dużo i nie można jej wyrzucić do kosza na śmieci zmieszane. W tym celu można zamówić kontener na ziemię w wybranej firmie komunalnej lub zawieźć ją samodzielnie do PSZOK. Ziemia jest także jednym z tych odpadów, które można przekazać innej osobie fizycznej. Trzeba jednak pamiętać, aby zrobić to za jej zgodą.
  • Ziemia z zanieczyszczeniami – bardzo często bywa tak, że ziemia jest również problemem przedsiębiorstw budowlanych, które mają do wykonania określone prace w terenie. Wówczas należy sprawdzić, co zawiera miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Jeśli w wyżej wymienionych dokumentach nie ma wzmianki o tym jak ją zagospodarować to należy pozbyć się jej w sposób komercyjny. Gleba, ziemia i kamienie należy do grupy odpadów budowlanych tak samo jak np. gruz.

 

Gdzie wyrzucać ziemię ?

Gdzie wyrzucać ziemię ? Jak pozbyć się ziemi z doniczek oraz z wykopów ?

 

Zobacz też:

Platforma odpadowa – zaproszenie do współpracy
Zlecenia na wywóz gruzu
Jakie to odpady komunalne ?
Rodzaje pojemników na odpady
Wyzwania współczesnej gospodarki odpadami
Jak zamówić kabinę WC i nie przepłacić ?

Nasza aplikacja mobilna

Pobierz naszą aplikację

Nasza firma pośredniczy w odbiorze odpadów poremontowych, papy, gruzu oraz gabarytów na terenie całego kraju. Współpracujemy z najlepszymi firmami wywozowymi w Polsce. Nasze kontenery, big bagi oraz usługi transportowe zaspokajają potrzeby firm oraz osób prywatnych.

Ostatnio zamówiony kontener na odpady
Zamówiono Kontener do miejscowości Poznań

6 godz temu